Zółto-białe przebarwienia ekranu

Otóż do moich zmartwień co do monitora, doszło nowe. Wyświetlany obraz na monitorze raz jest normalny - tzn. wyświetla kolory tak jak powinien. A po chwili to się zmienia i kolory są jakby dalej normalne ale wszystko ulega takiemu przebarwieniu na kolor żółty. I to jest takie nieregularne pod prawie każdym względem. Raz jest dłużej a raz krócej normalnie nim obraz się przebarwi. Raz potrafi być dłużej przebarwiony a raz krócej - mam nadzieje że wiadomo o co mi chodzi.

No i teraz pytanie, czy gdy doszły te nowe objawy da się w stanie określić z czym jest problem. Z monitorem czy kartą graficzną?

Witam Twój problem może być zarówno tak jak napisałeś i z kartą i z monitorem, najlepiej by było jakbyś swoja kartę sprawdził u kolegi czy koleżanki bądź monitor wtedy będziesz wiedział w czym tkwi problem, miałem podobny problem i u mnie był to monitor, ale u ciebie może być to karta sprawdź u kogoś tak jak napisałem wyżej, pozdrawiam! Sprawdź bez sterowników.

Ale jak mam ją sprawdzić u kogoś. Tzn. wiem podpiąć u kogoś, ale instalować u tego kogoś na komputerze sterowniki również do mojej karty? Czy sprawdzić bez sterowników?

Witam sprawdź bez sterowników.

załamanie kabla, mam ten sam “efekt” u siebie. Poruszaj kablem od monitora i zobacz jak będzie

A jeżeli to rzeczywiście to załamanie, to mam zmienić kabel, czy jak?

Może nie masz włożonej do końca karty graficznej? Ja tak raz miałem to mi niebieskie kolory mieniły sie na monitorze ;p

pozdrawiam,

Monka