Zone Alarm - czy aby na pewno?

(siara_acm) #1

Przed chwilą zainstalowałem Zone Alarm'a. Wg opinii użytkowników, które czytałem jest on miodzio i cacy, lecz mam wątpliwości... Co róż wchodzę na jakąś stronę to blokuje bo zwykłe bannery, a do tego przy systray'u pokazuje mi się denerwujący komunikat (że zablokowało właśnie te okienka, coś o cookies itp).

Myślałem, że ten program będzie spełniał moje oczekiwania - zapomnę o jego isnieniu, nie będzie zamulał systemu, nie będe musiał go konfigurować itp... A on będzie robił swoje - jako Firewall !

Czy autowbudowany w Zone Alarma Antyspyware jest Dobry ?

Może program zachowuje się tak tylko na początku użytkowania ?

Może zażegnanie "pierdółek", które mnie denerwuja to kwestia konfiguracji ? Program nie ma wersji PL, więc nie chce go dotykać...

(Danielm86) #2

wchodzi w zakładkę Privacy i suwaki w dół. Zmieńń przeglądarkę na Operę a nie będziesz miał problemów z reklamami

(siara_acm) #3

Hmmm.... :glupek2:

Prawdę mówiąc ten Zone Alarm jest dla mnie za skomplikowany. Nie w sensie, że za trudna konfigura i opcje, lecz jak dla mnie dali do niego za dużo "dodatków". Autowbudowane AntyWir i AntySpyware są mi nie potrzebne, bo na komputerze ma juz zainstalowaną parę = Nod32 i Spyware: Search and Destroy :lol: Na dodatek jeden z użytkoników doradził mi że Z.A. w wersji 6 jest do kitu :-x Mam dziwne ważenie że internet wolniej mi chodzi po aistalowaniu tej wersji... :roll: Więc oje kolejne pytanie:

Istnieje jakiś prosty Firewall, który wykonuje tylko podstawowe czynności :?: Chodzi mi o blokowanie obcych IP, hakerów Itp :!: Niekonieczne freeware, mający dobrą skuteczność

Okienka, "puopy" blokuje mi moja Opera, więc to kolejna zbęda dla mnie rzecz w Zone Alarm :!: :roll:

Po przmyśleniu sprawy Zone Alarm jest mi raczej nie potrzebny

EDIT: Przed chwilą zauwazyłem, że przy otwieraniu niektórych stron nie wyświetlają mi się zwykłe obrazki ! Nie tylko bannery ... Przed instalacją Z.A. tak nie było ... Chyba rzeczywiście shit ...

(Jadwiga Poczta) #4

nie wiem co masz do zone alarm, uzywam go sporo czasu i jestem zadowolona... nigdy nie mialam czegos takiego zeby mi nie wyswietlał jakis obrazkow na stronach... a komunikaty pojawiajace sie w prawym dolnym rogu mozna latwo wylaczyc. poza tym wydawalo mi sie ze antywirus i spyware sa tylko w wersji platnej a nie darmowej, chyba nie masz platnej wersji co? tak samo z blokowaniem pop-upow, tez nie ma ich w darmowce. cos ci jeszcze nie pasuje w tym programie ??

Złączono Posta : 01.10.2006 (Nie) 22:13

wiesz co to jest autosugestia? komp chodzi ci normalnie, ktos ci potem powie ze zone spowalnia kompa i automatycznie zaczynasz sobie wmawiac ze rzeczywiscie chodzi wolniej...

naprawde uwazasz ze w darmowej wersji firewalla daliby ci jeszcze za darmo antywirus i antyspyware?? w jakim ty swiecie zyjesz :twisted:

Złączono Posta : 01.10.2006 (Nie) 22:19

moze myli cie to, ze w zonie jest zakladka Anti-virus Monitoring na ktorej zaznaczone jest "On" ? to wlasnie pokazuje ze TWOJ antywirus (czyli nod) jest wlaczony

(siara_acm) #5

Mam wersję płatną. Istnieje takie słowo na W.

nie wiem czy mnie źle zrozumiałaś, ale ja spytałem o coś zupełnie innego

Istnieje jakiś prosty Firewall, który wykonuje tylko podstawowe czynności :?: Chodzi mi o blokowanie obcych IP, hakerów Itp Niekonieczne freeware, mający dobrą skuteczność

(Hraniu) #6

Jeżeli już wspomniałeś że może być komercyjny to może Kerio(aktualnie Sunbelt Kerio).

(Danielm86) #7

albo Zone Alrm Free. Bo używasz płatnego

(siara_acm) #8

Zrobiłem to i .... Jest jeden wielki G.I.T. :smiley: Śmieszne jest to że wersja płatna programu jest gorsza od free :mrgreen: Na wersji płatnej Opera nie wyświetlała mi zwykłych bannerów i niektórych przycisków na stronach co psuło estetykę (komletnie tego nie rozumiem) :-x A najśmieszniejsze jest to że przez tego Z.A. w wersji płatnej menadżer ściągania plików w Operze nie pokazwał mi wielkości plików :evil: Kompletna wariacja :evil: W wersji Free jest po staremu czyli super :stuck_out_tongue:

Fenks People :lol:

(Danielm86) #9

darmowy. a najlepsza wersja to 5.5.0.62.14

(Mrs.Incredibles) #10

Ja mam ZoneAlarm Pro 6.5.737.000 dobry on jest ??

(Danielm86) #11

przedobrzony. Stwarza małe problemy