Zone Alarm Firewall - olbrzymie lagi

(Kubal92) #1

Gdy włączam zonealarma i chcę zagrać w jakąś grę online, np. cs, albo po prostu przeglądać internet- mam straszne lagi. Problem znika gdy go wyłączam. Nie chcę go jednak za często wyłączać, bo na mój komputer przychodzi masa ataków (na liczniku już jest 11k od 3 dni kożystania). Jak ten problem mogę rozwiązać?

(goomish) #2

Krótko i bez zbędnych komentarzy - wywal ZA i włącz wbudowaną w system Zaporę Windows.

P.S. A tymi “atakami” zbytnio się nie przejmuj. W 99.8% przypadków to najnormalniejsze w świecie próby, niegroźne połączeń. Tym bardziej normalne i nieszkodliwe im bardziej masz zmienne IP i/lub często używasz programów p2p. Martwić byś się mógł, gdyby większość tych połączeń następowało na porty używane przez potencjalnie niebezpieczne aplikacje - 445, 134, 22, 23, 110, 25 itp.

(Wojtas_16) #3

Jeśli przeszkadzają ci alerty o atakach to po prostu wyłącz je. Włącz opcje Automatic Lock w zakładce Program Control. Bo przypuszczam że o nie ci chodzi.

Zapora systemowa nie zapewni dobrej ochrony gdyż blokuje ona tylko połączenia wychodzące z komputera.

(goomish) #4

Zapora systemu Windows jest w 99% przypadków zupełności wystarczająca i skuteczna. Chroni przed atakami i niechcianymi połączeniami przychodzącymi z zewnątrz. I do tego nie sprawia żadnych kłopotów jeżeli chodzi o konfigurację i obsługę. W przeciwieństwie do ZA i innych, co widać chociażby w tym wątku :slight_smile:

(Kubal92) #5

W takim razie obejdzie się bez dodatkowego firewalla, a zadowolę się wbudowanym i aktualizacjami windowsa :smiley:

(Pucekmateusz) #6

Zgadzam się z przedmówcami - Zapora w XP SP2 w zupełności wystarcza jeśli chodzi o zabezpieczenie systemu