Zone Alarm - gdzie ikonka?

Zainstalowałem od nowa Zone Alarm, ale nie pojawiła się ikonka w pasku zadań (autostartu). Nie wiem, co należy zrobić, by sprawić, by ponownie się pojawiła na dole ekranu. Pewnie gdzieś trzeba postawić “ptaszka”.

Chodzi Ci o tray?

Może ukryłeś tą ikonkę ppm na pasku =>dostosuj ukryte ikonki.

Chyba nazywa się to właśnie “tray”. Niezbyt orientuję się. Co znaczy “dostosuj ukryte ikonki”?

ppm na pasku narzędzi => właściwości => pasek zadań: klikasz w dostosuj => szukasz zone alarm i dajesz zawsze widoczny.

PS. opis dla XP.

Jest też problem z siecią. Internet chodzi tylko na jednym komputerze - tym, który pierwszy się uruchomi.

Mam Win 2000 Pro.

Czy wcześniej wszystko dobrze działało?

Masz dobrze skonfigurowaną sieć?

Mozliwe, że to wina syfu, dlatego wrzuć zestaw logów (Hijack + Silent - opis tutaj --> http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=36654 ) :slight_smile:

Odinstalowałem jeszcze raz i teraz nawet nie mogę ruszyć. Jestetm bez zapory. Wyskakuje komunikat “could not load DLL. library”.

Myślę, że już wcześniej nie zainstalował się z niewiadomych przyczyn cały program. Wersja instalacyjna ma bowiem 13 MB, tymczasem cały plik w komputerze - po zainstalowaniu - miał 9 MB.

Wrzuć screena tego błędu, oraz logi o które prosiłem wyżej :slight_smile:

Jak zrobić screena:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=46412

Logi są czyste :slight_smile:

Start --> uruchom --> services.msc --> zatrzymaj i wyłącz usługe TrueVector

Usuń foldery związane z Zone Alarm, przeczyść rejestr (polecam do tego jv16 PowerTools 1.3.0.195), dopiero później na nowo zainstaluj Zone Alarm :slight_smile:

Dzięki. Rzeczywiście, trzeba było pousuwać wszystkie stare wpisy. Jv 16 Power Tools nie znalazł nawet wszystkich. Jeden z katalogów (ZoneLabs) znajdował się w systemie.

Złączono Posta : 16.06.2006 (Pią) 21:03

Nadal w trayu nie ma ikonki Zone Alarm. Nie mogę skonfigurować programu. W ogóle nie wpuszcza mnie do Internetu. To znaczy, że jest chyba uruchomiony. Aby połączyć się z Internetem musiałem teraz odinstalować ZA.

Czy możecie wytłumaczyć to łopatologicznie na przykładzie Win 2000 Pro?