Zone alarm i skype - transfer przekierowywany

od czasu kiedy zainstalowalam sobie zone alarm w wersji podstawowej mój transfer w skype jest przekierowywany i przez to jest bardzo wolny.

zawsze ( przed zainstalowani firewalla ) mój transfer z koleżanką z tej samej sieci lokalnej to kolo 500 kb/s, a z ludzmi z poza sieci koło 50kb/s, teraz wnosi on 3 kb/s max. skype nie jest w żadny sposób zablkowane w zone alarm, wszystkie pozycje są na allow. po wyłaczniu firewalla nadal sprawa wygląda tak samo. co zrobić, żeby transfery wróciły do tych wcześniejszych? ps. wolalabym nie odinstalowywać firewalla, najwyżej mogę zainstalować jakiegoś zastępczego, darmowego.

Dziwna sprawa mam dokładnie takie same programy, ale nie ma żadnych ograniczeń transferowych mam neo 256. Zresztą skype zużywa tylko część pasma u mnie ok 80kb/s na uploadzie, download to max 200kb/s.

Zone alarm na pewno nie spowalnia transferów.

Ewentualnie możesz w ustawieniach możesz zaznaczyć aby używał alternatywnych portów dla połączeń przychodzących.

pozdrawiam :smiley:

jak to zrobić :slight_smile: ?

Jeżeli używasz najnowszej 3 wersji tego komunikatora to musisz wejść w NARZĘDZIA/OPCJE/POłąCZENIE

zaznacz tam: użyj portów 80 i 443 dla połączeń przychodzących i pozwól Skype na modyfikację ustawień Firewalla

Pozdrawiam :smiley: