Zorientowanie się - kiedy karta graficzna

Obecnie kupiłem dwa dyski, jeden sprzedałem, wiadomo dyski są potrzebne i często się nie psują, jeśli ktoś umie dbać. Obecnie nie potrzebuje grania w gry, aż tak bardzo, bo Pro Evolution Soccer 6 styknie mi aż nad to, lub CS 1.6. Chciałbym się dowiedzieć, kiedy najlepiej kupić kartę graficzną - w jakim miesiącu, tak, aby była tania, a zarazem pociągnęła płynnie najnowsze gry.

Obecnie moja konfiguracja sprzętowa to:

  1. [*:108g8bcx]AMD Athlon 64 4200+ X2 (2,2GHz),

Ja bym proponował dołożyć jeszcze 50zł - i z taką kwotą pójść do sklepu po HD 4850

PS. Podkręć proca :slight_smile:

HD4850 jest dobra tylko musiałbyś dołożyć… Albo poczekaj, aż trochę stanieje (tanieje dość szybko). :slight_smile:

No właśnie też o niej myślałem, zachwalana bardzo na tym forum, wiec na pewno dobry wybór. Myślicie, że na długo starczy ona obsługując gry najnowsze? A jakiej firmy ten Radeon?

Nie bardzo wiem jak, w BIOSie próbowałem mnożniki zmieniać i inne, ale ma ubogie możliwości. Jeśli napiszesz jak to sam bym się cieszył :slight_smile:

Około roku powinna starczyć… Może trochę więcej.

Firma dobra jest PowerColor. :slight_smile:

Ja nic nie będę ci pisał - ktoś już to za mnie zrobił :stuck_out_tongue:

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=177

Dobra, ja tego nie będę robił, bo zaczynają się problemy od razu :stuck_out_tongue:

Jeśli wymieniłbym kartę graficzną, procesor wraz z płytą główną nie ograniczała by możliwości karty graficznej? Chodzi mi bardziej o to, czy by nie wadził procesor karcie. Zeby chodziła na ‘najwyzszych obrotach’ :slight_smile:

Dajże spokój, podkręcanie jest proste jak drut.

Niby, tak, ale w każdym momencie może stać się coś nieprzewidywanego i koniec komputera, a bynajmniej procesora :slight_smile:

Dasz radę odpowiedzieć na pytania powyżej :slight_smile: ?

No pewnie, jak masz zasilacz pokroju Codegena, albo odpalasz kompa bez ŻADNEGO chłodzenia to tak. W innym przypadku jest to nie możliwe.

To ile kasy chciałbyś przeznaczyć na nową platformę?

Tak jak napisałem 400zł na razie z kartą graficzną, bo zmiana całej platformy, czyli płyty głównej, procesora i karty graficznej troszeczkę wyniesie :slight_smile:

Jeśli ktoś byłby miły to by napisał dobry zestaw - płyta, procesor, grafika. zasilacz, ramy, dyski, nagrywarka, obudowa, muzyczna mam – zobaczę ile to by kosztowało, najlepiej jak by był ten E8200.

Ja bym na twoim miejscu najpierw kupił grafę i podkręcił ten procesor, pojechałbym na nim do końca roku, a następnie kupił coś nowego, co zaserwuje nam intel.

Na razie nie jestem tej karty wstanie kupić, najprędzej - listopad/grudzień, ale czy to jest dobry czas na kupno? Później bym kupił procesor i płytę główną. W kwietniu już przymierzam się na kupno - http://sklep.vobis.pl/oferta/notebooki/ … 050ew.aspx

Nieee… Listopad/grudzień to najgorsza pora, bo zaraz po nowym roku należy się spodziewać HD 5xxx.

No właśnie, więc odpada w tym roku już. W następnym roku może jakoś dam radę uzbierać na platformę. Więc jaki jest najlepszy czas do kupna komputera?

Nie ma takiego okresu.

Zawsze jest jakiś zonk.

Końcem roku intel przedstawia nową platformę, nVidia wypuszcza odświeżoną serię GT200, w I kwartale nowego roku AMD zapowiedziało HD 5xxx… To się nigdy nie kończy.