Zostalem oszukany na ebayu co mam robic

(system) #1

Kupilem teleofn na ebayu Nokie n70 wyslalem 830 zł.rozmawialem z nim wczesniej i dalbym wszystko ze sprzedajacy to okaz uczciwosci...zrobilem wycieczke w jego miejsce zamieszkania ale okazalo sie ze to jest adres osoby ktora dawno tam nei mieszka a do tego jest alkoholikiem ktory tylko glowi sie jak wypic a nie handluje w internecie...co mam teraz zrobic mam plan aby wlamac sie mu do komputera poniewaz mam jego gg i email ale nie umiem tego zrobic.moze ktos by mi pomogl w tym to mozna by po jego IP dojsc na kogo jest komputer zrejestrowany i miejsce korzystania...drugim pomyslem jest monitorowanie konta i podczas wybieranai z niego pieniedzy mozna by zrobic oblawe ale niestety policja nie jest do tego zdolna...i trwaloby jego lapanie razem ze sprawa w sadzie ok 5lat...Prosze mi pomoc lub udzielic rad bede bardzo wdzieczny ******** PROSZE O POMOC!!

=====================

namiary zostały usunięte

monczkin

(Boner3773) #2

idź na policje zgłosić kradzież, a najpierw zadzwoń/napisz do ebay o zaistniałej sytuacji.

policja na pewno pomoże, bo to jest zwyczajna kradzież.

(Karolcia126k) #3

hehe a jak on ma firewala na kompie to co?

radze ci zglosic to na Policje:) tak bedzie najlepiej-niz sam miałbys kombinować:slight_smile:

(Gutek) #4

OT-y poleciały do kosza

(Dinusia40) #5

W takiej sytuacji pomoże Ci tylko Policja :frowning:

(Azpr) #6

chyba przeceniasz mozliwosci policji :wink: hehe hmm no ale tak czy inaczej na nią idz... z jego kontem, kompem czy czym tam chcialem to i tak nic nie zrobisz :slight_smile: zreszta jeszcze Cie za to wsadza :smiley: a na przyszlosc pamietaj ze sie nie kupuje czegoś "na ładne oczy" :wink: kupuj zawsze za pobraniem, szcegolnie drogie rzeczy... pozatym ebay nie jest wiarygodny :wink: nie ma tam weryfikacji uzytkownika...

(Błażej) #7

I tu się z tobą nie zgodze :slight_smile:

Żeby sprzedawć rzeczy na eBay-u trzeba przesłać zdjęcie(ksero) swojego dowodu osobistego. Bez tej czynności nie da rady wystawić przedmiotu na sprzedaż.

(MarS) #8

Bierzesz więc bezdomnego i kserujesz jego dowód. Faktycznie zabezpieczenie przed oszustwem na miarę XXI wieku 8)

(Boner3773) #9

jak coś kupować to polecam allegro. na nim sie nigdy nie zawiodłem... zawsze przy wiekszych kwotach dzwoniłem, czy cos :stuck_out_tongue:

(Azpr) #10

ooo jednak wprowadzili takie cos? ale z poczatku takich numerow nie bylo, akzdy zakladal konta jak chcial i kiedy chcial... ja sam mam konto na ebay za czasow gdy sienie rejestrowalo i bez problemu moge cos wystawic :wink:

(Rubber duck) #11

Ja powiem tylko dwa zdania na ten temat:

1.Nie kupujcie na Ebay :wink:

2.Mama mi mówi że, niewolno kupować na sklepach internetowych.I BARDZO DOBRZE! !!

(Boner3773) #12

(Tommekx) #13

AZPR ale ty jestes naiwny, jak ktos ma cie oszukac to nie bedzie patrzył jaka wybierasz forme płatnosci. A poza tym przeciez mozesz dostac przysłowiowa cegłe.

A słyszałes o czyms takim jak ubezpieczenie przedmiotow na allegro?

Niestety, ubezpieczenie nie obejmuje przedmiotow kupionych przez pobranie. Tak przynajmniej jest w przypadku allegro. A czy ebay ma podobne ubezpieczenie tego niestety nie wiem.

(Azpr) #14

Tommekx a słyszałes o tym iz można sprawdzic zawartośc przesyłki zanim sie za nią zapłaci? wiec nie pisz mi tu o naiwnosci...

(Rubber duck) #15

To se k***a kupujcie! !!

A jeszcze jedno kupujcie tylko na allegro

(Krzys299) #16

Powracając do tematu napisz maila do ebaya o zaistniałej sytuacji.Oni pewnie będą mieli jego ip,wtedy można ustalić miejsce zamieszkania.Potem idź na policję.

(Tommekx) #17

AZPR nie wiem, moze. Rok temu kiedy kupowałem ostatną rzecz na allegro to wtedy na pewno nie mozna było sprawdzicc paczki przed otwarciem(chyba ze z trudem komisyjnie), byc moze teraz Poczta Polska wprowdziła takie udogodnienie

(Azpr) #18

Tommekx wprowadzili cos takiego jakieś pare miesiecy temu :wink: zreszta wczesniej jak sie dogadales z listonoszem [$] to tez było można.... :wink:

(system) #19

Przeczysz sam sobie :stuck_out_tongue:

A ty sobie kupuj o kilkadziesiąt % dorożej w zwykłym sklepie :slight_smile:

Rzeczywiście wprowadzili to, ale jest to kilka złotych droższe niż zwykła przesyłka pobraniowa. Poza tym podobno sprzedający nie chcą się zgadzać na ten typ przesyłki.

(Azpr) #20

karolzet dlatego pozostaje zawsze dogadać sie listonoszem :wink: