Zostalem oszukany na ebayu co mam robic

Kupilem teleofn na ebayu Nokie n70 wyslalem 830 zł.rozmawialem z nim wczesniej i dalbym wszystko ze sprzedajacy to okaz uczciwosci…zrobilem wycieczke w jego miejsce zamieszkania ale okazalo sie ze to jest adres osoby ktora dawno tam nei mieszka a do tego jest alkoholikiem ktory tylko glowi sie jak wypic a nie handluje w internecie…co mam teraz zrobic mam plan aby wlamac sie mu do komputera poniewaz mam jego gg i email ale nie umiem tego zrobic.moze ktos by mi pomogl w tym to mozna by po jego IP dojsc na kogo jest komputer zrejestrowany i miejsce korzystania…drugim pomyslem jest monitorowanie konta i podczas wybieranai z niego pieniedzy mozna by zrobic oblawe ale niestety policja nie jest do tego zdolna…i trwaloby jego lapanie razem ze sprawa w sadzie ok 5lat…Prosze mi pomoc lub udzielic rad bede bardzo wdzieczny ******** PROSZE O POMOC!!

=====================

namiary zostały usunięte

monczkin

idź na policje zgłosić kradzież, a najpierw zadzwoń/napisz do ebay o zaistniałej sytuacji.

policja na pewno pomoże, bo to jest zwyczajna kradzież.

hehe a jak on ma firewala na kompie to co?

radze ci zglosic to na Policje:) tak bedzie najlepiej-niz sam miałbys kombinować:)

OT-y poleciały do kosza

W takiej sytuacji pomoże Ci tylko Policja :frowning:

chyba przeceniasz mozliwosci policji :wink: hehe hmm no ale tak czy inaczej na nią idz… z jego kontem, kompem czy czym tam chcialem to i tak nic nie zrobisz :slight_smile: zreszta jeszcze Cie za to wsadza :smiley: a na przyszlosc pamietaj ze sie nie kupuje czegoś “na ładne oczy” :wink: kupuj zawsze za pobraniem, szcegolnie drogie rzeczy… pozatym ebay nie jest wiarygodny :wink: nie ma tam weryfikacji uzytkownika…

I tu się z tobą nie zgodze :slight_smile:

Żeby sprzedawć rzeczy na eBay-u trzeba przesłać zdjęcie(ksero) swojego dowodu osobistego. Bez tej czynności nie da rady wystawić przedmiotu na sprzedaż.

Bierzesz więc bezdomnego i kserujesz jego dowód. Faktycznie zabezpieczenie przed oszustwem na miarę XXI wieku 8)

jak coś kupować to polecam allegro. na nim sie nigdy nie zawiodłem… zawsze przy wiekszych kwotach dzwoniłem, czy cos :stuck_out_tongue:

ooo jednak wprowadzili takie cos? ale z poczatku takich numerow nie bylo, akzdy zakladal konta jak chcial i kiedy chcial… ja sam mam konto na ebay za czasow gdy sienie rejestrowalo i bez problemu moge cos wystawic :wink:

Ja powiem tylko dwa zdania na ten temat:

1.Nie kupujcie na Ebay :wink:

2.Mama mi mówi że, niewolno kupować na sklepach internetowych.I BARDZO DOBRZE! !!

AZPR ale ty jestes naiwny, jak ktos ma cie oszukac to nie bedzie patrzył jaka wybierasz forme płatnosci. A poza tym przeciez mozesz dostac przysłowiowa cegłe.

A słyszałes o czyms takim jak ubezpieczenie przedmiotow na allegro?

Niestety, ubezpieczenie nie obejmuje przedmiotow kupionych przez pobranie. Tak przynajmniej jest w przypadku allegro. A czy ebay ma podobne ubezpieczenie tego niestety nie wiem.

Tommekx a słyszałes o tym iz można sprawdzic zawartośc przesyłki zanim sie za nią zapłaci? wiec nie pisz mi tu o naiwnosci…

To se k***a kupujcie! !!

A jeszcze jedno kupujcie tylko na allegro

Powracając do tematu napisz maila do ebaya o zaistniałej sytuacji.Oni pewnie będą mieli jego ip,wtedy można ustalić miejsce zamieszkania.Potem idź na policję.

AZPR nie wiem, moze. Rok temu kiedy kupowałem ostatną rzecz na allegro to wtedy na pewno nie mozna było sprawdzicc paczki przed otwarciem(chyba ze z trudem komisyjnie), byc moze teraz Poczta Polska wprowdziła takie udogodnienie

Tommekx wprowadzili cos takiego jakieś pare miesiecy temu :wink: zreszta wczesniej jak sie dogadales z listonoszem [$] to tez było można… :wink:

Przeczysz sam sobie :stuck_out_tongue:

A ty sobie kupuj o kilkadziesiąt % dorożej w zwykłym sklepie :slight_smile:

Rzeczywiście wprowadzili to, ale jest to kilka złotych droższe niż zwykła przesyłka pobraniowa. Poza tym podobno sprzedający nie chcą się zgadzać na ten typ przesyłki.

karolzet dlatego pozostaje zawsze dogadać sie listonoszem :wink: