Zotac GeForce GTX 295 i problemy z grafiką?

No więc pare dni temu kupiłem w sklepie internetowym kartę wymienioną w temacie. Pomyslalem ze jak wyloże ponad 2 tysiące, to nie będzie w końcu najmniejszych problemów z grafiką. A tu niespodzianka-dla przykładu GTA IV mi przeskakuje czasem i nie można ustawić maksymalnych parametrów(Nawet na monitorze 15-calowym), co dla mnie wydaje się wręcz smieszne (To jaką ja kartę bym musiał mieć). Pokazuje że wykorzystano 800 MB pamięci i wiekszych parametrów nie ustawie, no bo gra nie pozwala z powodu tego, że mogę ją przeciążyć. A przecież na tej karcie jest ponad 1,5 GB… Robiłem test Windowsem i wskaźnik wydajności wynosił jedynie 5,9-czyli tyle samo co przy mojej poprzedniej karcie graficznej-GeForce 8800GT. Więc mam pytanie: Co moge z tym zrobić oprócz zwrocenia do sklepu? Są jakieś programy do tego lub coś? Mam jeszcze chyba 2 dni na zwrot i będę wdzięczny za jakieś porady :slight_smile:

P.S. Jeśli by to mialo mieć jakies znaczenie, podaję parametry komputera:

Płyta: ASUS P5E

Procesor: Intel Core 2 Quad 2,4GHz

Grafika: Zotac GeForce GTX 295

RAM: 4GB (667MHz)

podaj model zasilacza …

czy w innych grach też występuje ten problem?

Po pierwsze to RAM ma dość słaby jak na resztę kompa. Nie od dziś wiadomo, że z GTA 4 są problemy. Słyszałem, że nie da się ustawić więcej niż Medium dla karty mniej niż 512 MB pamięci ale w Twoim przypadku…

Jeżeli problemy występują tylko przy tej grze to wydaje się, że to wina gry, spróbuj z innym sprzętem (np od kolegi), jak nie pomoże to spróbuj wymienić kartę na inną np 4870x2 i wtedy próbować

Zasilacz to chieftec(czy jakos tak) 850W, a do gta instalowałem wszystkie mozliwe poprawki, jakie udalo mi sie znalezc… A u kolegów… Jakby to powiedzieć… Nie wiem czy u kogos by pociagnelo Gta… Co do innych gier, nawet w ogole niewymagających-jest tak samo

Tak samo czyli gra się tnie czy jak? BTW jaki masz monitor i na jakiej rozdzielczości chcesz grać?

W rozdzielczości 2560×1600 karta NVIDII przegrywa z kartą AMD w siedmiu z 11 testowanych przez nas tytułów

Jak grasz na mniejszej rozdzielczości to lepiej kupić coś tańszego :wink: A za parę miechów kupić nową kartę.

Wersja PC tej gry jest do kitu. Ja gram na minimalnych bo tylko wtedy mam 100% płynności i tak podczas większej akcji potrafi ciąć.

Sprawdź FRAPSem ilość FPS, jeśli nie spada poniżej 40 to gra jest płynna a te przycięcia spowodowane są tym że tam masz 2 karty złączone w SLI. Jeśli chcesz tego uniknąć to kup kartę “1-rdzeniową” np. GTX-285.

Tzn. tymczasowo grałem na mniejszej, ponieważ moj monitor akurat sie spalil(22"). Teraz mam porzyczony 25,5" i się tnie, no a mi zalezy, zeby jednak na większych rozdzielczosciach dobrze chodzilo. Poza tym-jeśli miałbym tę kartę oddac, to chyba nie kupię juz innej slabszej tylko zostawie starego GeForca, skoro nowe modele mają chodzić nawet gorzej niż moja stara karta… :expressionless:

Jak pisałem wcześniej Radeon 4780x2 radzi sobie lepiej w maksymalnej rozdzielczości na max detalach niż ten gf, jak masz możliwość to weź 1 taką ze sklepu i sprawdź

Podaj dokładnie o jaką rozdzielczość Ci chodzi, Dla jednego duża to 1680x1050 a dla drugiego 2560x1600.

Ja mam 8800gt 512mb i nie mogę dać więcej niż Medium -.-

Chodzi mi o rozdzielczosci 1680x1050 i 1900x1200(cos kolo tego), ale chciałbym, żeby ta karta była też użyteczna, jeśli kupię nowy monitor.

I co będzie latał w tą i z powrotem do sklepu ?

Dodatkowe zasilanie podpięte ?

Sterowniki dobrze zainstalowane ?

Karta dobrze leży w gniezdzie ?

Może za słaby proc ??

Karta jest dobrze podpieta, wszystkie możliwości zasilania wykorzystane. Co do procka-nie stać mnie na inny.

właśnie, procek kreciłeś? jak gra korzysta z 4 rdzeniów to 2,4GHz styka ale jeśli nie to się nie dziw ze połowa gier na full detalach Ci się tnie.

To go podkręć, daj screen z cpu-z z zakładki cpu

Jest jedna zasadnicza roznica-ze uzywajac tego samego procka, ze stara karta graficzna nic sie nie cieło w słabszych grach, wiec narazie nie bede go podkrecal.

A grałeś wtedy na full detalach?

Tak w te slabsze ktore nie ciely, to gralem na full detalach.

tzn jakie ?

Pasjans ?

Crysis ?

Far Cry 2 ?

Żadko kiedy gram i nie mam duzo gier, ale zdaża mi sie tworzyć jakieś rozszerzenia np do simsow(a to ma takie wymgoi jakby w ogole ich nie bylo), ktore NIGDY mi sie nie ciely na w ogole nie obciazonej grze, co teraz ma miejsce