Zresetowanie kompa i zmiana ustawień w biosie

(mateusz0379) #1

Mam mały problem włączyłem grę która zawiesiła mi się w pewnym momencie, zresetowałem komputer i po chwili zaczęła migać lampka od monitora przytrzymałem klawisz od komputera poczekałem aż się wyłączy włączyłem i to samo po trzecim razie komputer się włączył zmienił się obraz gdy włączam komputer a w Moim komputerze pojawiła się stacja dyskietek której wcale nie mam. Narazie komputer chodzi dobrze ale nie wiem co się mogło stać

(Remik1978) #2

Sprawdź baterie na płycie głównej czy jest dobra bo może ci się bios zresetował

(mateusz0379) #3

tam jest jedna bateria okrągła to jest to ?

(Remik1978) #4

tak

(mateusz0379) #5

to nic nie dało jest tak samo jak było ?

-- Dodane 02.11.2009 (Pn) 16:20 --

a może to od karty graficznej bo jak ją instalowałem to pisze że sterowniki nie przyszły testów wydajności na xp i może to tam jakieś błędy ale ja zawsze robiłem mimo to kontynuuj i też tak wcześniej miałem ale raz i ok było a teraz takie coś

(Remik1978) #6

nie no ok to nic nie da że wyciągniesz i włożysz z powrotem baterie , zmierz ja czy ma 3Volty bo ona podtrzymuje ustawienia biosu, a jesli się zresetował (na pewno jeśli wyciągnąłeś baterie) to musisz na nowo poustawiać.

-- Dodane 02.11.2009 (Pn) 17:07 --

kolejna sprawa to dobrze by było sprawdzić w biosie temperatury procka i płyty bo prawie wszystkie płyty mają zabezpieczenia przed przegrzaniem się i w niektórych przypadkach wieszanie się lub wyłączanie się kompa jest spowodowanie wysoką temperaturą ( mocno zakurzony radiator z procka , wypalona pasta pomiędzy prockiem lub radiatorem , komputer stoi koło grzejnika itp )

przyczyn takiego zachowania kompa może być wiele trzeba po kolei wszystko sprawdzać ,najważniejsza jest temperatura i sprawdź czy nie masz jakiegoś wira na kompie ,czy nie ma błędu na dysku czy pamięci nie są uszkodzone , to wszystko można sprawdzić bezpłatnie zasysając darmowe programy z neta

(mateusz0379) #7

kompa ma 7 miesięcy jest czysto bo otwierałem go procek jet czysty nie ma na nim kurzu a teraz co do tego ustawiania to tam w biosie gdzie pisze przy paru rzeczach Press Enter to tam poustawiać

(Remik1978) #8

jeśli kupowałeś nowego kompa lub ktoś ci składał z nowych części to powinieneś dostać książkę do płyty głównej i płytkę ze sterami. w książce powinno być opisane co jest do czego. jeśli nie znasz się na tym to lepiej samemu nic nie zmieniać . różne płyty mają różny bios więc najlepiej poszukać w sieci jak najlepiej skonfigurować twój bios

(mateusz0379) #9

kupiłem ze sklepu mianowicie z TCZEWA ''GRAL'' płytę mam FAXCOM i chodzi mi tylko o to teraz jak zmienić ekran startowy bo teraz mam że na środku pisze faxcom a na dole tab to post screen a, delete setup F11 boot menu a kiedyś miałem że ładowała mi się lista czyli taki jak by test sam napisy i chciał bym do tego wrócić

(Remik1978) #10

ten ekran wyłącza się w biosie ,tylko nie powiem w której pozycji bo nie wiem jaki masz bios

(mateusz0379) #11

dobra wielkie dzieki za pomoc znalazłem to i jest ok POZDRAWIAM ; ] i jeszcze raz wielkie dzieki