Zresetowanie kompa i zmiana ustawień w biosie

Mam mały problem włączyłem grę która zawiesiła mi się w pewnym momencie, zresetowałem komputer i po chwili zaczęła migać lampka od monitora przytrzymałem klawisz od komputera poczekałem aż się wyłączy włączyłem i to samo po trzecim razie komputer się włączył zmienił się obraz gdy włączam komputer a w Moim komputerze pojawiła się stacja dyskietek której wcale nie mam. Narazie komputer chodzi dobrze ale nie wiem co się mogło stać

Sprawdź baterie na płycie głównej czy jest dobra bo może ci się bios zresetował

tam jest jedna bateria okrągła to jest to ?

tak

to nic nie dało jest tak samo jak było ?

Dodane 02.11.2009 (Pn) 16:20

a może to od karty graficznej bo jak ją instalowałem to pisze że sterowniki nie przyszły testów wydajności na xp i może to tam jakieś błędy ale ja zawsze robiłem mimo to kontynuuj i też tak wcześniej miałem ale raz i ok było a teraz takie coś

nie no ok to nic nie da że wyciągniesz i włożysz z powrotem baterie , zmierz ja czy ma 3Volty bo ona podtrzymuje ustawienia biosu, a jesli się zresetował (na pewno jeśli wyciągnąłeś baterie) to musisz na nowo poustawiać.

Dodane 02.11.2009 (Pn) 17:07

kolejna sprawa to dobrze by było sprawdzić w biosie temperatury procka i płyty bo prawie wszystkie płyty mają zabezpieczenia przed przegrzaniem się i w niektórych przypadkach wieszanie się lub wyłączanie się kompa jest spowodowanie wysoką temperaturą ( mocno zakurzony radiator z procka , wypalona pasta pomiędzy prockiem lub radiatorem , komputer stoi koło grzejnika itp )

przyczyn takiego zachowania kompa może być wiele trzeba po kolei wszystko sprawdzać ,najważniejsza jest temperatura i sprawdź czy nie masz jakiegoś wira na kompie ,czy nie ma błędu na dysku czy pamięci nie są uszkodzone , to wszystko można sprawdzić bezpłatnie zasysając darmowe programy z neta

kompa ma 7 miesięcy jest czysto bo otwierałem go procek jet czysty nie ma na nim kurzu a teraz co do tego ustawiania to tam w biosie gdzie pisze przy paru rzeczach Press Enter to tam poustawiać

jeśli kupowałeś nowego kompa lub ktoś ci składał z nowych części to powinieneś dostać książkę do płyty głównej i płytkę ze sterami. w książce powinno być opisane co jest do czego. jeśli nie znasz się na tym to lepiej samemu nic nie zmieniać . różne płyty mają różny bios więc najlepiej poszukać w sieci jak najlepiej skonfigurować twój bios

kupiłem ze sklepu mianowicie z TCZEWA ‘‘GRAL’’ płytę mam FAXCOM i chodzi mi tylko o to teraz jak zmienić ekran startowy bo teraz mam że na środku pisze faxcom a na dole tab to post screen a, delete setup F11 boot menu a kiedyś miałem że ładowała mi się lista czyli taki jak by test sam napisy i chciał bym do tego wrócić

ten ekran wyłącza się w biosie ,tylko nie powiem w której pozycji bo nie wiem jaki masz bios

dobra wielkie dzieki za pomoc znalazłem to i jest ok POZDRAWIAM ; ] i jeszcze raz wielkie dzieki