Zrobienie AccesPointa z routera

(axa99) #1

Witam, mój router stoi w małym pokoju i nie trace zasięg na urządzeniach w następnym pokoju i chciałbym zrobić tak, że połącze ze soba 2 routery (moj stojacyz internetem i ten nowy ktory bedzie pracował jako AP). Czego potrzebuje i jak to wsystko połączyć żeby ze soba grało? Jeżeli chodzi o kable w metrach to kupie tyle ile sobie tutaj wymierze juz nie bede wam tutaj wymiary podwał. Jakieś pomysły?

(roobal) #2

Pierwsza rzecz, mógłbyś napisać po polsku, bo Twój post jest kompletnie niezrozumiały? Druga rzecz, chodzi Ci o AP czy AP Client? Chcesz routery łączyć kablem czy bezprzewodowo?

(axa99) #3

AP (acces point). chciałbym połączyć przewodowo.

(roobal) #4

Większość routerów domyślnie działa jako AP. Niektóre mają po prostu wyłączony AP i wystarczy go włączyć i zabezpieczyć. Routery możesz połączyć portami LAN do WAN (dwie podsieci) lub LAN do LAN (jedna podsieć - wszystkiego urządzenia będą w tej samej sieci). W przypadku połączenia LAN do LAN trzeba na jednym z routerów wyłączyć serwer DHCP.

(axa99) #5

Bo tak. mam router w pierwszym pokoju i jest on podłączony do drugiego routera. Dąże do tego zeby miec zasieg wiekszy w moim pokoju z tego pierwszego routera .

(roobal) #6

Jak te routery są połączone i co to są za routery?

(axa99) #7

Dobra, dałem radę sam. dzieki za pomoc i fatyge.