Zrobienie AccesPointa z routera

Witam, mój router stoi w małym pokoju i nie trace zasięg na urządzeniach w następnym pokoju i chciałbym zrobić tak, że połącze ze soba 2 routery (moj stojacyz internetem i ten nowy ktory bedzie pracował jako AP). Czego potrzebuje i jak to wsystko połączyć żeby ze soba grało? Jeżeli chodzi o kable w metrach to kupie tyle ile sobie tutaj wymierze juz nie bede wam tutaj wymiary podwał. Jakieś pomysły?

Pierwsza rzecz, mógłbyś napisać po polsku, bo Twój post jest kompletnie niezrozumiały? Druga rzecz, chodzi Ci o AP czy AP Client? Chcesz routery łączyć kablem czy bezprzewodowo?

AP (acces point). chciałbym połączyć przewodowo.

Większość routerów domyślnie działa jako AP. Niektóre mają po prostu wyłączony AP i wystarczy go włączyć i zabezpieczyć. Routery możesz połączyć portami LAN do WAN (dwie podsieci) lub LAN do LAN (jedna podsieć - wszystkiego urządzenia będą w tej samej sieci). W przypadku połączenia LAN do LAN trzeba na jednym z routerów wyłączyć serwer DHCP.

Bo tak. mam router w pierwszym pokoju i jest on podłączony do drugiego routera. Dąże do tego zeby miec zasieg wiekszy w moim pokoju z tego pierwszego routera .

Jak te routery są połączone i co to są za routery?

Dobra, dałem radę sam. dzieki za pomoc i fatyge.