Zrobiłem obraz CD w Alcoholu...jak go teraz poprawnie nagrać

Witam

Zrobiłem sobie obraz CD za pomocą Alcohola (plik MDF) na dysku C w moich dokumentach.

Chcę teraz to przenieść do laptopa, bo w stacjonarnym siadła mi nagrywarka. Wziąłbym od razu zrobił to w lapsie (zwłaszcza, że tam jest Vista) ale CD jest dość porysowane i laptopik nie czyta.

Jak więc po przeniesieniu penem na lapsa zgrać to na płytę CD, żeby odtwarzała to wieża etc?

W dniu 04.06.2008 , o godzinie 22:49 został dopisany post przez rafales

A i obok utworzył się jeszcze 3KB plik MDS, nie wiem do czego on.

Przenieś po prostu pliczki *.mdf (obraz dysku) i *mds (pliczek pomocniczy) do jednego katalogu na laptopie i wypal obraz dysku na CD za pomocą Alcohol 120% lub ImgBurn 2.4.1.0. Powinno działać bez problemów jeżeli płyta nie miała “wymyślnych” zabezpieczeń.

lub za pomocą Nero…

Jestem tylko ciekawy czy NERO w najnowszej wersji radzi sobie z plikami utworzonymi przez alcohola (*.mdf, *.mds) i czy potrafi je poprawnie nagrać. W wersji 6, którą używam sobie z tym nie radził i nie wiem czy aktualnie to potrafi.

W kwestii głównego wątku polecam również lekturkę :arrow: Obrazy płyt CD, BIN/CUE, ISO, NRG, MDF/MDS, IMG/CCD/SUB

Siódemka (używałem) i Ósemka (używam) radzą sobie z ty doskonale - przynajmniej u mnie…