Zródło strony

witam

jak zabezpieczyc źródło strony? tzn chce tak zabezpieczyc zeby nie mogli ogladac jaki jest tekst html ok ? chodzi mi o porzadne zabezpieczenie pozdro!

djkarol w praktyce jest to niemożliwe

Tak jak to Monczkin pisze… praktycznie się nie da. :?

Można co najwyżej zastosować kilka tricków utrudniających odczytanie kodu amatorom i średnio zaawansowanym …ale jak ktoś się uprze, to i tak dopnie celu.

Jak więc można to utrudnić?

-kodem javascript można zablokować schowek (utrudnia robienie screenów), zablokować menu kontekstowe, zaznaczanie tekstu, wybrane opcje przeglądarki IE…

-można użyć tzw. obfuskatora - jest to program gmatwający kod, by stał się jak naj mniej czytelny (jednak nadal poprawny i czytelny dla przeglądarki)

-można wreszcie kodować strony - najpopularniejsze programy do tego to: Zend Encoder i Ioncube Encoder…

-można też tworzyć strony we Flashu :wink:

Jak już pisali przedmówcy, po prostu się nie da, ale ja o czym innym.

Czemu właściwie ma służyć ukrywanie zwykłego HTML-a? Jaki to ma sens? Naprawdę nie jestem w stanie pojąć potrzeby takie działania.

No chyba poza jednym, każde uparte próby ukrywania czegoś co z założenie musi zostać przez przeglądarkę odczytane, skutecznie spowalnia ładowanie się strony :slight_smile:

Szczerze mówiąc jeszcze nie widziałem w życiu tak fascynującego HTML-a, że aż trzeba było go ukrywać…

Niewarto takich żeczy robić bo jak ktoś się znajdzie inteligentniejszy to i tak pobieże i zrobi co zechce z kodem twojej strony :slight_smile:

czasem wystarczy zwykła dociekliwość - np. pluginy pod FF, które “niwelują” działanie tychże zabezpieczeń :slight_smile:

Tak czy siak i tak to się wszystko da ominąć, w końcu aby obejrzeć str. należy ją pobrać w raz z jej składnikami :stuck_out_tongue: Czyli że się zapisać da :smiley: W operze można tak zrobić z każdą str. :stuck_out_tongue: