Zrywa net tylko restart modemu pomaga

witam

od czego by tu zacząć…

a więc tak wszysztko było dobrze do pewnego dnia gdy nagle zaczeło się… i tu zaznaczam nic nie było zmieniane ani instalowane! komputer przeskanowany kasperskim nic ciekawego nie znalazł. ktoś pisał żeby zrobić ipconfig /all no i pokazuje tam że sesja powinna trwać 4 godziny a tak nie jest więc to nie to, przy ipconfig /renew robiłem to co około minuty nic to nie zmieniało dalej zrywa.

Do sedna:

problem polaga na zrywaniu połączenia tzn nie jest to normalne zerwanie tak jak kiedyś czasem sie zdażyło i potem samo sie re-połączyło, na modemie (motorola) kontrolki świecą jakby wszystko było ok (online itp.) i na pc nie pisze że połączenie zostało zerwane i tylko restart modemu pomaga co ciekawe przy rozmowie na skype gdy tracę internet przez około 10 sekund osoba z którą rozmawiam(łem) nadal słyszy mnie normalnie potem skype zrywa może to podpowie komuś co to może być? zrywa cholernie czasem nawet co 15 minut czasem dojdzie do godziny nawet dwóch.

kilka faktów: Windows XP profesional, modem motorola połączony do śieciówki w pc, internet z kablówki ale nie chello,

a tu event viewer gdy sprawdziłem logi z czasów przed problem nie było takiego typu alertów jak teraz i to już przy samym ustanawianiu połączenia są te alerty więc z góry już coś jest nie tak ale połączenie jest ustanowione i wszystko wygląda ok.

Event Type:	Information

Event Source:	Tcpip

Event Category:	None

Event ID:	4202

Date: 31.12.2007

Time: 17:52:12

User: N/A

Computer:	HOME

Description:

The system detected that network adapter NVIDIA...Controller - Packet Scheduler Miniport was disconnected from the network, and the adapter's network configuration has been released. If the network adapter was not disconnected, this may indicate that it has malfunctioned. Please contact your vendor for updated drivers.



Event Type:	Information

Event Source:	BROWSER

Event Category:	None

Event ID:	8033

Date: 31.12.2007

Time: 17:52:12

User: N/A

Computer:	HOME

Description:

The browser has forced an election on network \Device\NetBT_Tcpip_{89C0A8B2-ED65-4ABE-A524-BAEAC810A2EF} because a master browser was stopped.



Event Type:	Information

Event Source:	Tcpip

Event Category:	None

Event ID:	4201

Date: 31.12.2007

Time: 17:52:17

User: N/A

Computer:	HOME

Description:

The system detected that network adapter NVIDIA...Controller - Packet Scheduler Miniport was connected to the network, and has initiated normal operation over the network adapter.



Event Type:	Error

Event Source:	Dhcp

Event Category:	None

Event ID:	1002

Date: 31.12.2007

Time: 17:52:28

User: N/A

Computer:	HOME

Description:

The IP address lease 10.0.4.92 for the Network Card with network address 0013D4D461C2 has been denied by the DHCP server 0.0.0.0 (The DHCP Server sent a DHCPNACK message).



Event Type:	Information

Event Source:	RemoteAccess

Event Category:	None

Event ID:	20158

Date: 31.12.2007

Time: 17:52:39

User: N/A

Computer:	HOME

Description:

The user aidada successfully established a connection to epN using the device PPPoE5-0.



Event Type:	Warning

Event Source:	Dhcp

Event Category:	None

Event ID:	1003

Date: 31.12.2007

Time: 17:52:52

User: N/A

Computer:	HOME

Description:

Your computer was not able to renew its address from the network (from the DHCP Server) for the Network Card with network address 0013D4D461C2. The following error occurred: 

The semaphore timeout period has expired. . Your computer will continue to try and obtain an address on its own from the network address (DHCP) server.



Event Type:	Error

Event Source:	Dhcp

Event Category:	None

Event ID:	1000

Date: 31.12.2007

Time: 17:52:52

User: N/A

Computer:	HOME

Description:

Your computer has lost the lease to its IP address 192.168.100.11 on the Network Card with network address 0013D4D461C2.



Event Type:	Information

Event Source:	BROWSER

Event Category:	None

Event ID:	8033

Date: 31.12.2007

Time: 17:52:54

User: N/A

Computer:	HOME

Description:

The browser has forced an election on network \Device\NetBT_Tcpip_{89C0A8B2-ED65-4ABE-A524-BAEAC810A2EF} because a master browser was stopped.

czy ktoś byłby mi choć w stanie powiedzieć czy to wina u mnie w pc ? czy mogę coś z tym spróbować zrobić? bo provider wmawia mi że to z moim pc coś nie tak bo sygnał już niedawno sprawdzali i było ok… a trwa to już około 20 dni :frowning: :frowning:

dziś rano połączyłem się i nie było żadnych errorów w event viewer no i byłem połączony przez 6 godzin a potem znowu to samo i teraz przy każdym łączeniu są już błędy i co kilkanaście minut “zawiecha modemu” czy jak to nazwać

może po prostu modem powoli umiera…wymień w nim soft na nowszy lub po prostu zadzwoń na infolinię

Przy włączonym modemie otwórz przeglądarkę i wpisz : 192.168.100.1 [enter] a następnie wklej parametry sygnału (dla upstream i downstream) podaj też wersję oprogramowania modemu (również znajdziesz na stronie którą podałem). W/w adres jest stroną testową modemu, jest to uniwersalny adres dla większości modemów kablowych zdefiniowany w specyfikacji docsis.

Restart pomaga tylko dlatego, że za każdym razem modem pobiera nowy plik konfiguracyjny i kontaktuje się z serwerem dhcp w celu uzyskania adresu ip. Często bywa, że wina leży po stronie dostawcy (być może jakiś błąd serwera, obciązenie itd). Jednakże parametry sygnału kablowego mają bardzo duży wpływ na “jakość” połączenia. Zawyżenie np. poziomu power level dla kanału zwrotnego może spowodować całkowite zablokowanie pracy modemu - nie będzie mógł kontaktować się z urządzeniami dostawcy.

Wklej zatem te parametr to zobaczymy co tam “w trawie piszczy”.

próbowałem te adresy i nie działają modem to

motorola SB5101E SURFboard cable modem

i ping na ten adres tez nie dzialają i to testowalem wtedy jak internet jeszcze działał

ale czy to nie dziwne że pakietów nie odbieram jak to sie dzieje a jeszcze wysyłam? na skype jeszcze 10 sekund mnie osoba słyszy mimo ze ja już niemam internetu i zadnych pakietów nie dostaje

Tak się składa że mam ten sam modem, on jeszcze wykazuje taki myk, że do panelu przez www można się zalogować jedynie kilka sekund po restarcie, później już mówi że nie ma strony.

Mnie się ta sztuka udała ale nigdzie nie potrafię znależć tego o co pytasz.

Jedyne dane o downstreamie jakie są to napisali że done.