Zrywa sieć przy podłączeniu laptopa TOSHIBA


(Klajmerka) #1

mój problem pojawił się niedawno... nowy sprzęt w domu - laptop TOSHIBA, gry tylko zostanie zalogowany do sieci wi-fi sieć pada :frowning: (ma modemie intensywnie mrugają dwie lampki PC LINK i INTERNET) dzieję się tak za każdym razem gdy komputer zostanie włączony;

Do sieci podłączony jest komputer stacjonarny (po kablu)i laptop Siemens Amilo - sieć działa bez zarzutów, tak skonfigurowana od pół roku - nie było z nią problemów. Dziwne jest to, że gdy skonfiguruje się sieć od nowa, przy włączonych wszystkich sprzętach działa nawet na nowym laptopie i nie zrywa.

dostawca netu - Multimedia, router OPTICUM GXR-301

proszę o pomysły co dalej...


(Bob) #2

Nie wiem czy to pomoże ale miałem u siebie podobne objawy ale tylko na radiu padały wszystkie połączenia przy laptopie Toshiba P300 z kartą Intel WIFI Link 5100 i routerze LinkSys WRT 300N. Wgrywałem starsze i najnowsze sterowniki, zamieniłem nawet karty sieciowe w laptopach, zmieniałem firmware w routerze, jego konfiguracje i nic nie pomagało. Zauważyłem jednak że poziom sygnału z tego laptopa (oprogramowanie routera na to pozwala) jest znacznie mniejszy niż pozostałych urządzeń, zamieniłem na karcie sieciowej miejscami kabelki do anten (wcześniej mimo wymiany karty podpinałem je tak jak były fabrycznie ) i wszystkie objawy zniknęły.


(Anianka 88) #3

Mam identyczny problem z moim laptopem i tym samy routerem. Tylko u mnie do sieci podłączone są, oprócz mojego, jeszcze dwa laptopy bezprzewodowo i jeden stacjonarny po kablu - wszystkie mają Vistę. Tylko mój ma siódemkę. Poradzono mi bym zainstalowała sterowniki do tego routera ze strony producenta. Tak też zrobiłam (były tylko sterowniki do Xp i Visty - od 2009 żadnych zmian). Przestał zrywać neta przy podłączaniu, ale jak tylko wyłączę swój komputer cała sieć pada i trzeba ustawiać wszystko od nowa. Może ktoś mi poradzi, co zrobić? Czy czeka mnie kupno nowego routera, “bardziej zaawansowanego”?


(Bob) #4

Żeby podłączyć router nie trzeba do niego żadnych sterowników , do routera można jedynie wgrać nowsze firmware które pozwalana jego pracę. Sterowniki są potrzebne do kart sieciowych. Konfiguracje sieci (tak jak wgrywanie oprogramowania do routera) najlepiej wykonywać z komputera podłączonego kablem do routera. Jak się tak dzieje na początek może najlepiej zresetować router do ustawień fabrycznych i zacząć konfigurować go od początku, w sieci jest sporo poradników jak to zrobić (niektórzy producenci udostępniają oprogramowanie które po zainstalowaniu na komputerze ułatwia konfigurację sieci w routerze. Jak są problemy które samemu nie udaje się pokonać lepiej znaleźć osobę która nam to poprawnie i szybciej zrobi na miejscu.


(Anianka 88) #5

Ale chodzi o to, że router jest już podłączony i działa od pół roku. Nie było z nim problemu. Dopiero jak kupiłam nowego laptopa i zalogowałam się do sieci zaczęły się problemy. Dziwne jest też to, że w mojej sieci domowej nic takiego nie robi (Domowa jest na kablu telefonicznym, router tp-link td-w8960n). Może ktoś podpowie, od jakiej strony zabrać się do szukania rozwiązania i właściwie to z czym jest problem. Z kartą? Z routerem? Z kompem? Kompletnie na tym się nie znam.


(Kpc21) #6

Masz Linksysa czy Opticum (ta firma kojarzy mi się raczej z tunerami telewizyjnymi)? Była tu mowa o dwóch routerach, gdzie występował ten sam problem.

Czy jeśli się rozłączysz bez wyłączania komputera, problem nadal występuje?


(Anianka 88) #7

Opticum. I jak rozłączę bez wyłączania kompa, to raz na trzy takie rozłączenia problem się pojawia. A w ciągu dwóch tygodni, dwa razy pojawił się komunikat o takich samych adresach IP, ale nic nie zrobiło z netem, nadal działał, do wyłączenia kompa.


(Kpc21) #8

Może rzecz w tym konflikcie IP właśnie.

We wszystkich urządzeniach ustaw adres IP na stałe, a w Opticumie wyłącz serwer DHCP. I sprawdź, czy to pomogło.


(Anianka 88) #9

A możesz napisać mi jak to zrobić. Do routera powinna być instrukcja, więc sobie znajdę, ale jak zmienić IP na kompie? (Jestem kompletnie zielona w informatyce)


(Kpc21) #10

W systemach Windows:

Jeszcze przy włączonym DHCP na routerze - na komputerze wciskasz Windows+R, wpisujesz cmd, zatwierdzasz poprzez Enter. Wpisujesz polecenie “ipconfig -all”. Zapisujesz adres bramy domyślnej (najprawdopodobniej 192.168.1.1), maskę podsieci (najprawdopodobniej 255.255.255.0) oraz adresy serwerów DNS.

Teraz możesz wyłączyć DHCP. Wciskasz klawisze Windows+R, wpisujesz ncpa.cpl, zatwierdzasz poprzez Enter. Klikasz prawym klawiszem Połączenie lokalne, wybierasz Właściwości. Z listy wybierasz Protokół internetowy TCP/IP, klikasz przycisk Właściwości poniżej. Pokaże się okno, tam wpisujesz zapisane wcześniej dane, za wyjątkiem adresu IP.

Adres IP ustawiasz taki, jak adres bramy domyślnej, za wyjątkiem ostatniego członu. On powinien być różny na każdym z komputerów i inny niż brama domyślna (czyli IP routera).


(kozunio12) #11

Panel Sterowania>Centrum sieci i udostępniania>pasek boczny i wybranie Zmień ustawienia karty sieciowej>znajdź kartę bezprzewodową i kliknij na nią PPM>Właściwości>Protokó internetowy w wersji 4(TCP/IPv4)>Właściwości>Użyj następującego adresu IP:

Adres IP: np. 192.168.1.101

Maska: 255.255.255.0(tak jak będzie autowypełnione)

Brama domyślna: 192.168.1.1

DNS:(nie jestem pewien, czy konieczne)

pref: np. 208.67.222.222 (Resolver1.OpenDNS.com)

alternatywny: np.208.67.220.220 (Resolver2.OpenDNS.com)


(Kpc21) #12

To w Viście/Windows 7, natomiast podany przez mnie sposób jest uniwersalny, zadziała w każdym Windows co najmniej od wersji 2000. Podane przez kolegę ustawienia występują najczęściej, ale nie znaczy to, że zawsze - choć jak najbardziej można zaryzykować właśnie z nimi. No i końcówka adresu IP musi się różnić na każdym komputerze i być inna od bramy domyślnej. To jest najważniejsze.


(Anianka 88) #13

Dziękuję za pomoc, ale niestety nic to nie dało. Widać czeka mnie kupno nowego routera - kompatybilnego z siódemką. Życie. :smiley:


(Bob) #14