Zrywanie i resetowanie połączenia w Orange Freedom

Witam.

Przeszukałem forum w poszukiwaniu podobnego tematu, ale nic nie znalazłem, co pomogłoby mi rozwiązać mój problem.

Posiadam Orange Freedom (chyba to samo co Neostrada) rozdzielone na 3 komputery poprzez Router PENTAGRAM Cerberus ADSL2 Wi-Fi Plus P6331-6.

Wszystko było niby w porządku do pewnego czasu.

Tzn. resetowało połączenie automatycznie średnio co ok. 18 - 24 godziny. I do tego się przyzwyczaiłem, bo podobno tak ma być, że średnio raz na 1 dzień zmienia adres IP.

Niestety ostatnio robiło to dużo częściej tzn. średnio nawet co 3 - 5 minut.

Dzwoniłem kilka razy do biura obsługi i niestety zawsze słyszałem odpowiedz, że u nich wszystko w porządku.

Byłem już zrospaczony, i sprawdzałem wszystkie ewentualności usterki u mnie w domu. Tj. kable, wtyczki, soft na routerze, skanowałem komputery antywirusami i antyspyware.

W końcu zacząłem wyłączać komputery i sprawdzać stabilność połączenia przy włączonym zawsze tylko jednym z nich.

I tutaj znalazłem chyba przyczynę, bo zauważyłem, że tak częste zrywanie połączenia i resetowanie routera następuje tylko wówczas gdy z internetu korzysta tylko jeden konkretny notebook.

Po głębszej analizie sprawdziłem również, że te restarty Routera i odnawianie IP następuje tylko wówczas gdy na tym konkretnym komputerze - notebooku uruchamiam Firefox’a. Myślałem nawet, że dzieje się tak, gdy otwieram stronę http://www.myspace.com/ , ale tego już nie jestem pewiem na 100%, bo chyba przy przeglądaniu innych stron też następuje resetowanie połączenia.

Natomiast co ciekawe Router pracuje stabilnie i nie resetuje połączenia, gdy na tym komputerze uruchamiam tylko takie programy jak: P2P, eMule, GG, Skype itp.

Przeskanowałem ten konkretny notebook jeszcze kilka razy wszystkim co możliwe i nic nie znalazło.

Jeżeli to by miało pomóc, to dodam jeszcze, że sieć mam skonfigurowaną tak, że każdy komputer ma przypisany na stałe adres z ograniczonej puli tj. 192.168.1.101 - 103, wpisaną domyślna bramkę, stałe DNS.

Natomiast na Routerze Pentagram, komputery te są skonfigurowane z przypisanymi adresami fizycznymi konkretnych kart sieciowych do odpowiednich stałych adresów.

Tutaj chyba nie popełniłem żadnego błędu, bo sprawdzałem to dokładnie, aby nie było konfliktów.

Zresztą gdyby w tych ustawieniach coś było źle, dany komputer chyba w ogóle nie połączył by się z internetem.

Bardzo proszę o pomoc, bo już nie mam sił.

Co może mieć wspólnego Firefox na tym konkretnym komputerze z resetowaniem połączenia i odnawianiem adresu IP?

Na wszystkich innych komputerach Firefox nie powoduje takich problemów.

Jedyne co przychodzi mi do głowy, to, że ten konkretny komputer - notebook wysyła jakiś niebezpieczny pakiet. Wówczas główny serwer Orange wykrywa go jako zagrożenie i zrywa moje połączenie.

(Coś w tym stylu zresztą próbowano mi sugerować w rozmowie telefonicznej z obsługą techniczną, ale nie zrozumiałem ich do końca).

Tylko nie rozumiem dlaczego dzieje się to tylko i wyłącznie przy uruchomionym Firefox’ie :?:

A może Firefox, gryzie się tylko z innym programem. Dublują sobie porty, przeciążają wspólnie łącze itp. :?:

Nie zabardzo się na tym znam, tylko tak kombinuję.

Witam. Sądzę,że przyczyna musi być inna, mnie ten problem występował i przy Firefox i teraz jak używam Chorom PL. Też wykonałem wszystkie znane mi testy i nic, ale u mnie występuje regularność czasowa. Problem zaczyna się ok. 17 kończy po 22. Używam Orange Buissnes Evrywere 3.6 Mb/s. Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam.