Zrywanie Połączenia Internetowego Tp-Link Wr740n

Witam

Od kilku dni mam nowy router Tp-link Wr740n i mam problemy,a mianowicie od jakiegoś czasu zrywa mi połączenie internetowe nawet nie wiem w jakich to czasach następuje zrywanie połączenia internetowego.

Próbowałem różnych funkcji od wyłączania Firewall-a na routerze czy też klonowanie adresu mac,a nawet przypisanie w 3 komputerach ręcznie configi typu adres ip,brama domyślna i dns-y i wyłączenie na routerze DHCP lecz bez rezultatów zrywa mi internet dalej.

Na lanie zmieniłem także na inny adres z 192.168.1.1 na 192.168.55.1

1-komputer jest połączony kablem ethernet,a 2 pozostałe poprzez wifi i tutaj nie ma różnicy jak jest połączone ponieważ zrywa wszystkim komputerom internet.

Jak kilka razy zerwało połączenie internetowe wziąłem diagnostykę sieci systemu Windows gdy nie było w tym czasie internetu i wtedy ukazuje się taki komunikat:

infoprzydatnekopia.png

Ustawiłem też takie ustawienia i nic nie pomagają

linkab.png

Sterowniki na pewno są aktualne.Karty sieciowe tak samo sprawne gdyż jak miałem jeszcze router firmy Cisco takich problemów nie miałem.

Internet mam 6mb w Multimedii.

Przywracanie standardowych ustawień też nic nie pomagało.

I tak samo Firmware Routera Tp-link też jest aktualne.

zobacz czy nie masz uszkodzonych jakis kabli, mialem kiedys taki problem i cuda juz ludzie tu wymyslali, a okazalo sie poprostu ze kabel byl uszkodzony od lini telefonicznej.

Najszybciej to będzie kabel między modemem a routerem. Bo wcześniej na samym modemie rozumiem że wszystko działało.

W takim razie zmieniłem kabel łączący miedzy modemem,a routerem także zobaczymy w wolnym czasie co będzie.

@grandalf6

Dokładnie:

Firmware Version:

3.12.4 Build 100910 Rel.57694n

Hardware Version:

WR740N v1/v2 00000000

Dodane 13.07.2011 (Śr) 10:47

Dzisiaj po 10 znów zerwało połączenie internetowe i było tylko połączenie lokalne,a połączenie internetowe samo nie powróciło musiałem wyłączać router tp-link i ponownie go włączać żeby mieć internet.Także na pewno nie jest to wina kabla i dalej nie wiem co jest grane.

Aktualizacja:

Rozwiązanie w tym modelu routera trzeba wgrać alternatywne oprogramowanie Gargoyle.

Ja zaobserwowałem podobny problem. Od niedawna mam wr740n podpięty pod modem Multimedii który funkcjonuje w oparciu o światłowód. wr740n mam w wersji v4 z najnowszym oryginalnym softem, zanim zaktualizowałem problem również występował.

Jednak to co się dzieje nie nazwałbym zrywaniem internetu z tego co zauważyłem to jest to ściśle powiązane z DNS, router po prostu gubi DNS po jakimś czasie działania. Być może jest to zależne od modemu Multimedii który na przykład dostaje nowe ip.

Możesz w dość prosty test zrobić, gdy stracisz znowu internet, wprowadź ręcznie DNS w ustawienia karty sieciowej, Internet u mnie powraca. Nie wiem dlaczego tak się dzieje i jak to zniwelować. Wprowadziłem DNS alternatywny ale to średnio pomaga.

Może ktoś wie dlaczego router tp-link wr740n gubi po pewnym czasie DNS? Co owocuje niedziałającym internetem w sensie www, bo komunikatory działają.

Ja to inaczej zauważyłem.Co do Dns to je miałem przypisane na sztywno tak jak i Ip,ale to nic nie pomagało.Doszedłem do wniosku,że router po prostu nie umie prawidłowo przekierować internetu czyli poprawnie go rozdzielić,a jak do tego doszedłem to proste podłączyłem obok siebie dwa kompy i przy necie 6 mb na obydwóch kompach jak ściągałem plik miałem przez chwile takie same transfery po 738 kb,więc to nie możliwe,że przy 6 mb pojawiają się takie same wartości ściągania i zaraz po chwili pojawiało się zrywanie połączenia.Niby ten router ma QoS w standardowym firmware tp-linka,ale to nie jest prawdziwy QoS tylko ucięty,więc przeszedłem na Gargoyle chociaż na początkowym w tym firmware pojawiały się problemy router/net przycinał,ale po interwencji wyszło nowe firmware i od tamtego momentu zapomniałem co to zrywanie internetu,ale i w Gargoyle trzeba było odpowiednio ustawić parametry,bo łącze nie zawsze jest stabilne i nie oferuje ciągle takiego samego internetu jak na umowie,bo czasem transfer internetu jest gorszy i dlatego w tym Gargoyle jest dodatkowo taka funkcja jak kontrola zatorów i odpowiednie skonfigurowanie wszystko działa prawidłowo jak trzeba,a nawet i lepiej bo gdy brat coś zassysa przez p2p u mnie skype i gry przez neta dzięki dobrej funkcji QoS nic nie przecina,ani przerywa i każdy jest zadowolony.Dodatkowo net na routerze lepiej działa niż na standardowym modemie od Motoroli.