Zrywanie połączenia WI-FI [XP]

Witam,

moje połączenie bezprzewodowe zostaje zerwane za każdym razem gdy tylko odpalam program do pobierania z torrentów (dowolny, próbowałem z kilkoma). Następnie występują problemy z ponownym połączeniem. Kiedy nie uruchamiam żadnego programu połączenie działa prawidłowo. Wygląda to jakby wi-fi nie wyrabiało przy dużych prędkościach transferu.

Wina nie leży po stronie usługodawcy. Odległość od punktu dostępowego to tylko kilka metrów, a na komputerze podłączonym kablem ten problem nie występuje.

Znalazłem podobne wątki, ale nigdzie nie rozwiązano problemu. Próbowałem już ze zmianą maksymalnej liczby połączeń w XP, z różnymi programami i ich konfiguracjami.

Ogarniętych proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

Dodane 27.01.2010 (Śr) 18:49

Odświeżam. Jeśli teraz nikt się nie znajdzie to proszę admina o usunięcie.

Hej,

:arrow: A co to za karta WiFi??

:arrow: Próbowałeś instalacji najnowszych sterowników producenta??

Pozdrawiam,

Dimatheus

Witam, sterowniki są najnowsze, spróbuję zmienić na inne, ale to raczej nie to.

jeśli router ma obsługę standardu 802.11n to go przełącz np na 802.11g

No nie, to starszy router bez obsługi standardu n.

Wydaje mi się, że ta karta jest po prostu lipna. Po jej stronie może leżeć problem.

Hej,

Może być lipna karta, albo lipny router - jedno z tych urządzeń po prostu nie radzi sobie z obsługą nie tyle dużego transferu, co wielu połączeń jednocześnie. Dokładnie podobnie zachowywały się LiveBox’y ze starym firmware’em przy połączeniach torrent’owych.

:arrow: Jaka to karta WiFi i jaki router??

Pozdrawiam,

Dimatheus

Też właśnie doszedłem do wniosku, że chodzi o połączenia. Podobnie dzieje się przy pobieraniu flashgetem.

Router to Cerberus P6391, ale to raczej nie jego wina, bo inne kompy działają z nim prawidłowo.

Karta to Realtek RTL8185 54M.

Hej,

Zgadzam się z Tobą. Akceleratory pobierania są szybsze, bo dzielą pliki na części i tak właśnie je ściągają. Większa ilość plików = większej ilości połączeń… :expressionless:

Inne komputery działają - ale na połączeniu WiFi?? Jeśli tak faktycznie jest, to mamy winowajcę - kartę Realtek’a.

Okazuje się niestety, że sporo ludzi ma z nią problemy. :expressionless: Chyba to faktycznie dość słaby układ. A jakiego szyfrowania używasz??

Pozdrawiam,

Dimatheus

Mam ustawione takie parametry:

Security Type: WEP

Security Option: AUTOMATIC

WEP Key Format: ASCII

Hej,

Czyli wybrane jest najbardziej podstawowe i najsłabsze siłowo szyfrowanie pakietów. Więc mało prawdopodobne, by właśnie ono było powodem niepoprawnego działania karty sieciowej w przypadku wielu połączeń TCP/IP… Chyba zatem nie zostaje nic innego, jak po prostu inna karta sieciowa WiFi… :expressionless:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dzięki za pomoc.

Hej,

Nie ma sprawy. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Przełącz je na WPA2, bo WEP już od dawna jest złamany.

Hej,

Może i tak, ale niestety problemu użytkownika to nie rozwiąże… :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam,

Dimatheus