Zrywanie połączenia WiFi


(John_Rambo) #1

Cześć wszystkim,

od dłuższego czasu borykam się z b.częstym zrywaniem połaczenia WiFi.

Co ciekawe niekiedy zdarza się tak, iż połączenie komputer widzi jako ustanowione, a mimo to i tak nie jestem w stanie wyświetlić jakiejkolwiek treści. Pierowtnie myślałem, że to wina kiepskiego routera. Starego Edimaxa zmieniłem na TL-WR1043ND. Niestety bez zmian. Problem z WiFi najczęściej występuje na moim Laptopie (Dell Studio 1555). W innych urządzeniach, które łączą się za pomocą WiFi zawieszenie się połączenia występuje sporadycznie. U mnie, średnio co 20-30 min.

Drodzy forumowicze, co może być przyczyną zrywania połączenia oraz jego zawieszania się? (zerwanie, czyli widzę, iż na ikonce karty sieciowej wyświetla się brak połączenia; zawieszenie się: na ikonce karty sieciowej połączenie ustanowione, a w rzeczywistości internetu brak).

Bardzo proszę pomóżcie w tym jakże irytującym problemie! 

Co do Internetu jaki posiadam, to mam internet radiowy.


(Longhorn2009) #2

Może czas na sprawdzenie czy sam internet działa poprawnie, skoro router zmieniłeś. Podłącz się przewodowo, najlepiej bez pośrednictwa rutera i sprawdź jak wtedy wygląda sytuacja. Jeśli rozłączanie zniknie to na początek zaktualizuj stery do karty WiFi i na próbę wyłącz szyfrowanie.


(John_Rambo) #3

dziękuję za odpowiedź.

internet po kablu-nawet za pośrednictwem wspomnianego rutera śmiga jak trzeba. Wyłączę szyfrowanie WiFi-za Twoją radą i dam znać. 

 

Dodam, że sterowniki od WiFi mam zaktualizowane.

 

 


(John_Rambo) #4

Niestety po zaznaczeniu pierwszej (Disable Security)opcji internet (wifi) przestaje działać w ogóle.

 

 

Czy ktoś ma pomysł, co może być nie tak?