Zrywanie połączenia WiFi

Cześć wszystkim,

od dłuższego czasu borykam się z b.częstym zrywaniem połaczenia WiFi.

Co ciekawe niekiedy zdarza się tak, iż połączenie komputer widzi jako ustanowione, a mimo to i tak nie jestem w stanie wyświetlić jakiejkolwiek treści. Pierowtnie myślałem, że to wina kiepskiego routera. Starego Edimaxa zmieniłem na TL-WR1043ND. Niestety bez zmian. Problem z WiFi najczęściej występuje na moim Laptopie (Dell Studio 1555). W innych urządzeniach, które łączą się za pomocą WiFi zawieszenie się połączenia występuje sporadycznie. U mnie, średnio co 20-30 min.

Drodzy forumowicze, co może być przyczyną zrywania połączenia oraz jego zawieszania się? (zerwanie, czyli widzę, iż na ikonce karty sieciowej wyświetla się brak połączenia; zawieszenie się: na ikonce karty sieciowej połączenie ustanowione, a w rzeczywistości internetu brak).

Bardzo proszę pomóżcie w tym jakże irytującym problemie! 

Co do Internetu jaki posiadam, to mam internet radiowy.

Może czas na sprawdzenie czy sam internet działa poprawnie, skoro router zmieniłeś. Podłącz się przewodowo, najlepiej bez pośrednictwa rutera i sprawdź jak wtedy wygląda sytuacja. Jeśli rozłączanie zniknie to na początek zaktualizuj stery do karty WiFi i na próbę wyłącz szyfrowanie.

dziękuję za odpowiedź.

internet po kablu-nawet za pośrednictwem wspomnianego rutera śmiga jak trzeba. Wyłączę szyfrowanie WiFi-za Twoją radą i dam znać. 

 

Dodam, że sterowniki od WiFi mam zaktualizowane.

 

 

Niestety po zaznaczeniu pierwszej (Disable Security)opcji internet (wifi) przestaje działać w ogóle.

 

 

Czy ktoś ma pomysł, co może być nie tak?