Zrywanie połączenia z internetem

Witam bardzo serdecznie na początku przedstawię mój sposób połączenia z internetem, następnie opiszę mój problem.

Sposób połączenia:

antena na dachu >> kabel (skrętka RJ-45 do “zasilacza”) >> z “zasilacza” skrętka RJ-45 do portu WAN w routerze TechnicLAN WAR 54 GS >> do routera podłączone dwa komputery po LAN`ie i jeden, dwa na wifi (różnie zależy od potrzeb).

Opis problemu:

Ostatnio, a zaczęło się od poniedziałku mam całkiem spory problem z internetem, co mnie dziwi tylko w godzinach 12-20 (jak słoneczko grzeje, ale to moja teza :D). Problem polega na strasznie niestabilnym łączu i wygląda na to, jakby router co chwilę się wyłączał i włączał ponownie. Na początku myślałem, że to wina routera, ale jednak nie, omijając router (połączyłem bezpośrednio kabel wychodzący z “zasilacza” do karty w laptopie) połączenie także jest niestabilnie. Próbuje pobrać adres IP z DHCP, po chwili się wyłącza jak bym odłączył kabel i zaczyna od nowa szukać adresu, czasem się połączy i działa kilka minut (ok 2-5), ale po tym czasie znów komunikat “kabel sieciowy został odłączony” i wszystko zaczyna się od początku. Próbowałem już nawet wpisać mu statyczne IP, jednak nic to nie dało. PO kilku minutach sprawnego działania, znów się wysypuje i zaczyna łączyć od nowa. Problem został dzisiaj zgłoszony do admina sieci, ale kazał mi czekać do przyszłego tygodnia ;] no a szczerze mówiąc nie za bardzo mogę, gdyż mam trochę ważny projekt do wykonania a po samych nocach nie będę siedział. Może ktoś z Was orientuje się co mógłbym zrobić, żeby to jakoś zaczęło normalnie działać, albo chociaż co mogło nawalić w sprzęcie, bo co do konfiguracji jest chyba wszystko w porządku skoro w nocy i rano działa normalnie.

Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź.

Pozdrawiam

Dodane 02.08.2010 (Pn) 23:50

Witam ponownie

^^ sprawa już rozwiązana dawno temu, ale napiszę odpowiedź na pytanie, tak dla potomnych :slight_smile:

W moim wypadku problemem był zasilacz między antenką a routerem, puszczający do antenki prąd :slight_smile: Mój sprzęt to nanostation 5.

^^ to tak jak by ktoś miał kiedyś podobny problem :wink:

Pozdrawiam