Zrzucanie filmow DVD na kompa

witam

chcial bym sobie z z ucic kilka filmow z DVD ale nie wiem jak i czym ,oraz przekonwertowac je do formatu divix (nie wiem jak sie to pisze :stuck_out_tongue: ) , avi itp :slight_smile: ale nie wiem w jaki sposob i jakimi programami :confused:

wiem tylko tyle ze zeby z z ucic film z DVD jest potrzebny naped DVD-rom :slight_smile: ale nie wiem co dalej :confused:

aha i szukalem na forum podobnych tematow ale nieznalazlem niestety :confused:

byle programem do ripowania mozesz to zrobić. przykład - DVD Decrypter 3.5.2.0:

http://www.komputerswiat.pl/download/00 … _divx.html

a sa jeszcze jakies inne programy ??

DVDx 2.3

Super DVD ripper 2.39

http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=1&t=51

Zastanów się czy się połaca zrzucać film dvd na twardego.

Po pierwsze film zajmie ci ok 4,5 GB.

Po drugie konwertować go na avi czy też divX będziesz kilka godzin w zależności od procka.

Ja np. mam 1,67 GHz Athlon Xp i trwa to około 2,5 godziny.

No ale decyzja należy do Ciebie .

A czy robił ktoś divx-a Gordian Knotem?? Podobno jest najlepszym konwerterem. Jak macie jakies linki do opisu jak zrobic divxa tym programem to walcie:D

Cześć. Spróbuj tego http://www.divx.howto.pl/modules.php?na … =0&thold=0 :smiley:

Fajnie, ale w dalszym ciągu czekam na jakieś linki do poprawnej obsługi Gordian Knot-a. Najbardziej interesuje mnie opcja gdy mam juz na dysku “normalnie” zgrane VOB-y. Co prawda wczoraj udalo mi sie odpalic i zaczac konwersje gordianem, lecz rano jak sie obudziłem widziałem tylko jedno okienko - Bład i jakiś tam numerek. Dzwiek zrobił sie bardzo ładny w AC3 ale z plikiem wizyjnym było cienko, dokładniej brakowało go :smiley: Pliska o jakiś dobry opis programu

Ale jaki - to ułatwi znalezienie rozwiązania :slight_smile:

Bodajże był to numerek 1100, komunikat był bało treściwy: “Error - bład 1100” po tym prawdopodobnie się nie dojdzie co było źle i dlatego nie załamuje sie, tylko chce spróbować jeszcze raz. Jakby ktoś miał namiar na 100% opis to byłoby git :smiley:

Żeby było śmieszniej nie mam napędu dvd, wiec żeby mieć voby zgrałem na drugim kompie( gdzie jest dvd ) na dysk, przez LAN-a przerzuciłem na pierwszy komp i teraz działam. Tak napisałem to na wszelki wypadek, gdyby ktoś zaoferowal zrzucenie obrazu od razu Gordian Knotem :smiley:

w numerze 1/04 (15) z lutego 2004 Komputer Świat Twój Niezbędnik był opis krok po kroku obsługi Gordian Knota. Jeżeli masz dostęp do do tego numeru masz już opis.

wiecie co ,przetestowalem 99% programow jakie mi podaliscie ale zaden nie spelnil moich oczekiwan ,znalazlem taki program Easy DVD to DivX/VCD/SVCD Converter 3.0.30 moim zdaniem jest najlep rz y ,pod wzgledem jakosci zzuca zajebiscie tylko niestety jest komercyjny ;/ we wszystkich programach jakie mi podaliscie jak z z ucalem jakosc byla nie zbyt zadawalajaca a jak uzylem Easy DVD to DivX/VCD/SVCD Converter 3.0.30 to jakosc jest super :slight_smile:

DVDRip2, MovieJack czy jakoś tak :wink:

Tu masz auto gk

http://www.pcworld.pl/ftp/pc/programy/3 … t.1.0.html

I tam masz tez link do decryptera(zzucanie na dysk).

Juz nic latwiejszego jak autogk nieznajdziesz …a do zzucania na dysk jest najlepszy DVD decrypter .A jezeli interesuje cie tez skopiowanie filmu na drugi dysk DVD to musisz uzyc jeszcze programu DVD shrink ,poniewaz powszechnie produkowane filmy sa umieszczene na dwu stronnych plytac (DVD9),a na rynku sa nosniki jedno warstwowe(sa juz i dwu ale sa drogie i niedopracowane tak jak jednostronne)tak samo zreszta jak nagrywarki …a DVD shrink sluzy do skompresowania filmu tak aby zmiescil sie na jednej plycie (jakosc caly czas jest utrzymana na jak najwyzszym poziomie),jest on rownierz banalny w obsludze wiec …wybieraj :):slight_smile:

ok z z ucilem sobie wszystko co potrzebowalem z DVD ,uzylem programu AutoGK 1.6 do przerobienia na xvid’a no i pojawily sie dwa problemy :

pierwszy z nich to jest taki ze dzwiek jest tak cicho ze trzeba zrobic glosnosc prawie na max’a

a drugi jest taki ze jak dalem previev to obraz jest taki jak chcem ,w previev nie bylo dzwieku nie wiem dlaczego :confused: po skonczonym konwertowaniu filmu obraz nie byl takiej samej jakosci ,byl o wiele gorszy :confused:

czy ktos mogl by mi wytlumaczyc gdzie popelnilem blad?? i jak zrobic glosniej zeby po przerobieniu filmu mozna bylo sluchac normalnie nie robiac glosnosci prawie na max’a ??

aha i kurde troche to wszystko dlugo trwalo ,zaczolem ok 21:30 a wszystko skonczylo sie po 5 nad ranem :expressionless: ,poniewaz najpierw program zamienil na plik ktory zajmowal 2 giga a dopiero puzniej na wlasciwy :expressionless:

Jesli chodzi o audio to gdy jestes w oknie glownym programu masz tam taka zakladke advenced settings i gdy tam wejdzies masz audio i mozesz tam wybrac w jakim formacie bedzie dzwiek,wybierz AC3/VBR MP3.

Nastepnie powiedz mi jaki wybrales sobie plik wyjsciowy(jaki duzy).

Proponuje ci brac zawsze 700 mb (krocej robi).

A co do jakosc to nieuzyskasz takiej jaka jest pokazywana na previev bo musisz wzias pod uwage ,ze obraz w ktorym jest pokazywany jest troche mniejszy niz po zrobieniu filmu co daje ,ze jest on bardziej scisniety iniewidac tego spadku jakosci .

Ale po przetestowani kilku programow uwazam ,ze ten jest najlepszym w swoim rodzaju.A co najwazniejsze najwygodniejszym .

no dalem 700 mb :confused: dobra nie wazne

z z ucalem easy dvd to divx vcd svcd converter i on zzucal w super jakosci i glosnosci :slight_smile: ale trzeba zaplacic zeby z z ucil caly film :confused: bo tak to z z uca tylko 10 % filmu :confused:

i teraz nie wiem czy sie oplaca placic jakies 6 dolcow za 100+ ripow tym programem ,czyktos juz placul zeby ripowac tym programem ?? bo zastanawiam sie czy by nie zaplacic , w koncu 6 dolcow to ne tak duzo w przeliczeniu na zl , a jakos obrazu jest poprostu /cenzura/:slight_smile: