Zrzucić obraz płyty na Twardy dysk żeby mogł botować z dysku

Chodzi mi o program który by zrobił takie coś:

Mam obraz płyty *.iso i trzeba mi go wgrać jako partycję na twardy dysk żeby można było go bootować z twardego dysku (tak samo jak się to robi z CD-ROMu)

(np podczas świeżej instalki WINdowsa wkłada się płytę do napędu a bios sam ją bootuje…)

Poszukuje tego gdyż mam cd-rom a obraz jest to wersja boot-dvd i przekracza parokrotnie rozmiar zwyczajnej płyty cd-r.

Jest to windowsa Vista na DVD i niewiem co zrobić. Oczywiście rady w stylu: Kup DVD-ROM odpadają.

Proszę pomóżcie. Liczę na was. :frowning: :frowning: :frowning:

To może pożycz DVD-ROM ???

A tak poważnie to możesz rozpakowac pliki programem ultraiso na dysk gożej z bootem ale tez możesz go zapisac w tym programeie np.na dyskietke(tworzysz plik z bootem później nagrywasz go rawwritenem na dyskietke ale nie wiem czy tak bedzi działac )

A tak w ogóle to nie prościej podzielić na pare cd .

Masz CD-ROM?? :mrgreen:

“A tak w ogóle to nie prościej podzielić na pare cd”

Ale jak podziele na pare płyt cd to czy to się bedzie normalnie instalować i bootować? Bo wiadomo że instalka przy preinstalacji wymaga dostępu do kilku plikow które są wgrywane na partycję. Pozniej następuje instalka w trybie graficznym… Obawiam sie że może mi poprostu pozniej wyskoczyć błąd że "nie znaleziono czegoś tam… " i nastapi zamknięcie instalacji.

Złączono Posta : 13.04.2006 (Czw) 0:30

Czytałem troche jakichś opisów i w linux-ach takie rzeczy są możliwe bez większego problemu… Niech mi ktoś pomoże to znależć. Nawet nie zabardzo wiem jak to nazwać (tą sztuczke) i ciężko coś znależć. Jeśli ktoś czytał o podobnym “problemie” to niech napisze gdzie… :roll: