Zrzuty Pamięci Fizycznej

Witam. Od paru tygodni (może nawet miesięcy) mam niepokojący problem. Otóż pojawia mi się zrzut pamięci fizycznej podczas gdy zostawiam komputer na ściąganie.

Wiem, że taka informacja nic nie znaczy, więc dodam, że zagłębiłem się w problem, zacząłem ściągać sterowniki etc., lecz warto dodać, że blue screen’y miały różne informacje, Ostatnią była:

STOP: 0x000000C5 (0x00000001, 0x00000002, 0x00000001, 0x8054B168)

Ciekawe informacje:

1.Zrzuty mają miejsce, gdy ściągam pliki za pomocą programy BitComet (raz miały miejsce, gdy już wyłączałem komputer).

2.Raz (wczorajszej nocy) zostawiłem ściąganie z wyłączonym antywirusem (Kaspersky Internet Security 2012) i o dziwo zrzut nie miał miejsca- może to był przypadek.

3.Nie wiem co może być źle od strony sprzętu, wiec stawiałbym na oprogramowanie, chociaż sam wiem tyle co nic.

Próbowałem usunąć wszystko, co jest dla mnie zbyteczne, lecz podczas odinstalowywania jednego z programów (Pinnacle Game Profiler) wyskakuje mi błąd o tym, że "Nie można odnaleźć określonego modułu)- może to jest problemem (małe szanse): http://imageshack.us/photo/my-images/81 … ymodu.jpg/

Reasumując. Nie wiem, czy problemem jest program (do którego podałem link ukazujący błąd podczas odinstalowywania), czy Kaspersky, czy sterowniki czy sprzęt.

Byłbym bardzo wdzięczny, gdybyście powiedzieli: co robić, jak wam pomóc w rozwikłaniu tej zagadki (jakieś logi czy coś- nie znam się, lecz szybko załapię o co chodzi :slight_smile: ), czy napisać wcześniejsze błędy BLUE SCREEN’a, czy zastosować inne czary.

Z góry wielkie dzięki za pomoc i liczę na Waszą wiedzę!

EDIT:

System: Microsoft Windows XP SP3

Grafika: GeForce 9600 GT 512MB

Sprawdz czy w lokalizacji:

C:\Windows\Minidump są jakieś pliki, jeśli tak odczytaj je tym programem:

http://www.nirsoft.net/utils/bluescreenview.zip

i podaj raporty z każdego ze zrzutu (Po otwarciu progam automatycznie zlokalizuje pliki DMP. Zanzacz plik i wybierz:

File -> Save Selected Items

Wklej tutaj raport.)

Niestety, ale wyłączyłem robienie małych zrzutów (chcesz, to wieczorem ustawie ściąganie i coś może się stanie). Jedyne co mam to to, co zapisałem na kartkach wcześniej.

Pierwszy zrzut:

driver_irql_not_less_or_equal

STOP:0x000000D1 (0x00000004, 0x00000002, 0x00000001, 0xB3BC3CDF)

afd.sys Address B3BDC3DCF

Następny zrzut:

STOP: 0x000000C5 (0x00000001, 0x00000002, 0x00000001, 0x8054B168)

Kolejny (3) zrzut (po nim chyba zacząłem szukać i aktualizować trochę sterowniki):

BAD_POOL_HEADER

STOP: 0x00000019 (0x00000020, 0x088176128, 0x88176148, 0x0A040003)

Ostatni zrzut miał ten sam błąd co zrzut drugi (“następny zrzut”)

Tutaj są same kody błedów z których możemy dowiedziec sie tylko ogólnych informacji ;/ zrzuty często wskazują konkretną przyczynę.

W takim razie mam ustawić, aby komputer robił małe zrzuty pamięci oraz “wymusić” jeden zrzut?

zrób aby zapisywało zrzuty tak jak mówisz, no i czekaj na pojawienie sie bsoda tudzież własnie tego zrzutu pamięci

Dobra, w takim razie będę na to czekał, a ty, proszę, czekaj na mnie :slight_smile:

Drugie pytanie, co zrobić z tą informacją z linku (“Nie można odnaleźć określonego modułu”)?

Sprawdz czy możesz odinstalować Pinnacle Game Profiler programem revo uninstaller:

http://www.dobreprogramy.pl/Revo-Uninst … 12741.html

Cały czas pokazuje się ten sam błąd.

Może coś z rejestrem, lub jakieś logi nowe trzeba wkleić?

Ale w revo uninstaller powinno normalnie się odinstalowac, najpierw program próbuje użyć normalnego deinstalatora ( i powinien wyskoczyć ten błąd co wcześniej) następnie powinno przejsc do kolejnego etapu, usuwania kluczy z rejestru itp. W Revo wybierasz rozszerzoną deinstalacje.

Masz rację. Po prostu zamiast “Dalej” dałem “Anuluj”. Znalazło mi sporo (702) rejestrów z różnych miejsc. Zaznaczyć wszystko do usunięcia?

Klikasz zaznacz wszystkie i usuń to powinno usunąc wszystkie klucze programu z rejestru

Wybacz, że tak marudzę, ale te foldery wszystkie też mają zostać zaznaczone (pytam, bo nie wiem, czy w nich znajdują się tylko rejestry tego programu, czy też innych rzeczy)?

Jeśli program je wskazuje to najprawdopodobniej tak :slight_smile: widocznie były powiązane z tym Pinnacle Game Profiler.

Dobra, jakoś poszło.

Zaraz skończę używać “HD Tune 2.55, bo skanuję nim, czy na dysku nie ma błędów. Gdy skończę, to postaram się"wymusić” BLUE SCREEN po przez ściągnie.

Mam do ciebie dwie prośby, póki nie mam plików z informacjami o zrzucie.

1.“czekaj na pojawienie sie bsoda tudzież własnie tego zrzutu pamięci”- zrzut pamięci to blue screen, a bsod, to ?

2.Skoro już ktoś się nade mną ulitował odnośnie pomocy z zrzutami etc., to nie chcę ponownie formatować komputera (robiłem to nie dawno, lecz może coś źle zainstalowałem, i dlatego mam teraz problemy- nie ważne), więc byłbym wdzięczny, abyś dał mi parę rad (jeśli takowe istnieją) na “oczyszczenei” (w jak najlepszym stopniu) komputera. Nie mam złego sprzętu (chociaż ma 5-6lat, to jest XP, 4GB RAM, 4- rdzenie 2,44GHz, GeForce 9600 GT i co tam jeszcze chcesz), a mimo wszystko czasem (albo nawet częściej) mój komputerek się minimalnie przycina (nie wiem czemu), więc może jest zawalony trochę niepotrzebnymi śmieciami. Mam niby ATF Cleaner, CCleaner, Eusing Free Registry Cleaner, ale nie wiem czy te programy coś dają. Masz pewnei większą wiedzę i wiesz, co jest niezbędne na kompie, a czego można się pozbyć etc. (mam cichą nadzieję, że te "minimalne ścięcia na kompie spowodowane są występowanie blue screen’a, i że po ewentualnej naprawie problemu, ten również zniknie).

Wiem, że masz pewnie wiele na głowie, lecz przygotowuję swój komputer na nadejście “Diablo III”, więc chcę go mieć w jak najlepszej formie, tak wiec każda rada odnośnie zbędnych, bądź niepoprawnych elementów (rejestry, programy, sterowniki etc.) będzie dla mnie nieocenioną pomocą.

Rozpisałem się, lecz mam nadzieję, że nie na próżno ^^

  1. a bsod to własnie bluescreen :smiley:

2.Podaj mi tu log według instrukcji

Optymalizacja autostartu

Jeśli juz masz HDtune możesz podać SMART z zakładki HEALTH sprawdze czy jest ok

Rozwińmy trochę odpowiedź do pytania nr 1: BSOD to skrótowiec od angielskiego “Blue Screen of Death (BSoD, ang. Niebieski ekran śmierci)” i nie oznacza nic innego, jak właśnie Bleuscreena, czyli zrzutu pamięci po wystąpieniu błędu.

djkamil09061991, dzięki wielkie za pomoc. Zmienię dysk i system, powinno pomóc. Twoja pomoc nieźle mi się przydała. Dzięki Wielkie!