Zużycie ogromnej pamięci ram przez windows ok. 600mb na 2bg

Witam mam windows 7 od paru tygodni i dziwie się dlaczego mi pobiera tak dużą ilość ram . Mam laptopa Acer Aspire 6530 .

oto ss z monitoru zasobów

http://imageshack.us/f/822/19494403.png/

19494403.png

600mb to raczej normalne zużycie pamięci :slight_smile:

U mnie Vista zjada ok 700mb na start więc spokojnie :stuck_out_tongue:

To jest bardzo mało. U mnie obecnie zajmuje 1,2 GB RAM. (fakt, że mam 64-bit)

ja mowie o normalnej pracy bez uruchomionych zadnych aplikacji . Tak po 15min po uruchomieniu

Wiem :stuck_out_tongue: To normalne że system tyle zużywa :slight_smile:

Tutaj zobacz ile ramu zużywa win 7

http://www.windows7.pl/forum/index.php?topic=3160.0 :slight_smile:

Windows Vista i 7 posiadaja funkcje ktore przy uruchomieniu laduja pliki DLL najczesciej uzywanych programow - przegladarka, email, czy gg dlatego pobiera wiecej pamieci RAM niz XP jednak programy takze szybciej sie dzieki temu urchamiaja, nie prawdaz?

Hej,

Ale na screenie widać, że coś tam masz uruchomione - Paint’a, aktywny antywirus (AVG), Calc, Hamachi i kilka programów ze stajni Acera - między innymi zarządzanie energią czy oprogramowanie wykorzystujące skaner linii papilarnych. Jak na tyle procesów, zajętość pamięci jest jak najbardziej w normie. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

600mb to b. mało.

Windows zjada około 20-33% wolnego ramu.

Proszę, oto mój screen. Tylko parę uruchomionych programów i kilka tabów w google chrome.

unled1kx.th.jpg

Specjalnie włączyłem parę programów który zazwyczaj chodzą jednocześnie.

U mnie zjada 30-40%, czyli 300-400 MB - bo mam tylko 1 GB RAM-u, jednak z ReadyBoostem dla mnie daje rady :slight_smile:

Teraz u mnie zjadł w7x64 ponad 1GB (mam 4GB), włączony Fx i WinAmp. Póki system działa to nie ma sensu tego śledzić :wink:

Mi zjada 1 GB na 2 GB co mi się nie podoba. Ale jak przed graniem odpale TuneUP i jego Turbo to gram spokojnie na zżeraniu ok. 500-600 mb :smiley:

generalnie nie ma obaw do paniki, jezeli system dziala dobrze to czemuz narzekasz? rozumiem gdybys czekal na otwarcie systemu ponad 5 minut lub na jednej zakladce przegladarki system by sie wysypywal, ale jak dziala to wyluzuj.