Zużycie procesora 100% po formacie

Witam, nie dawno dałem mojego notebooka do małego tuningu i formatowania które było konieczne ponieważ miałem Win7 Ultimate x32 a dorzucili mi 2 Gb ram ( mam teraz 4 Gb DDR3) Na formatowanie dałem do Komputronika (zaufałem im) skasowali mnie 30 zł =D> Kase umieją brać -.- …

Gdy odebrałem komputer no wszystko fajnie pięknie… Włączyłem gadżet wskaźnik CPU … Ehem… Patrze 100% na oby 2 rdzeniach !!

Mówię ok jakoś dam radę … Ehem… Nie daję, a w komputroniku powiedzieli że to nie ich wina oni dobrze zrobili formata że może gdzieś złapałem wirusa, tak, na ulicy gdy wracałem z komputerem do domu :cry: Proszę o pomoc, daję screen procesów skanowałem Nod32, i jakimś programem Ss coś tam … I niby nic nie mam -.-

Kolega mi podpowiedział że może dali złe ramy, faktycznie jedna może mieć inną prędkość od drugiej, wyciągnę seryjną i zostawie tylko tądodawaną i napiszę, pozdrawiam:)

54808940906818362430.png

Pomocne byłoby, gdybyś nacisnął na “Pokaż procesy wszystkich użytkowników” Wiadomo byłoby jakie procesy obciążają procesor.

Właśnie. Możliwe że świeżo po formacie pracują procesy odpowiedzialne za optymalizację .NET Taka sytuacja ma miejsce gdy doinstalowuje się łatki przez Windows Update.

68223874672100879868.png

Procesy wszystkich, nie rozumiem tego :confused: jak biore zwykłe procesy tylko mnie jest tego nie tak dużo gdy klikam wszystkich jest tego tyle że :-o

Ale mam tylko 1 profil na komputerze -.-

NA SCREENIE TO NIE SĄ WSZYSTKIE TEGO JEST ZNAAACZNIE WIĘCEJ :cry:

TrustedInstalled.exe mówi wszystko. Zwyczajnie aktualizuje Ci się system.

Poczekaj z godzinkę lub dwie i powinny zniknąć te obciążenia.

Aha, aktualizuje mi już 2 tygodnie ? #-o

Mało możliwe. Czy laptop jest włączony przez dłuższy czas?

Nie, tzn. wyłączyłem go nawet przed chwilą żeby wyciągnąć jedną karte pamięci (ram)

Wejdź w windows update w menu i zainstaluj wszystkie aktualizacje + możesz też jeśli są aktualizacje sterowników itp.

Zastanawia mnie tylko dlaczego masz w tle uruchomione cmd.exe i dlaczego tak ciężko pracuje na załączonym obrazku?

Tak jak poradził kolega wgrałem wszystkie aktualizacje… Nie wiele to pomogło, moim zdaniem zużyciem rządzi jakiś program, albo wirus, gdy włączę komputer zużycie to 17/20/30 % Gdy komputer się tak troche bardziej już ogarnie to nagle 100% cały czas …

A może temu tak jest bo jest włączone oszczędzanie energii procesora i jest np. ustawione na minimum teraz i temu takie zużycie,może spróbuj zresetować bios może to coś pomoże.

Mógł byś kolego - pakierhakierxd , napisać jak się resetuje ?

Podczas uruchomienia komputera wciskasz del.f2 lub inny klawisz najczęściej pisze podczas uruchomienia komputera a potem przywracasz ustawienia fabryczne i sprawdzasz czy to pomoże,może oni sterowników ci nie wgrali wszystkich czy coś,może spróbuj przetestować ten ram czy jest sprawny programem memtest jeśli będą jakieś błędy to mamy winowajcę :smiley:

pakierhakierxd , spoko, spoko, ale wiesz, pokazuje mi 4gb ram :). Ale zrobie tak jak mówisz:)

Dodane 28.08.2011 (N) 23:18

Ja nadal stawiam na wirus który się włącza dopiero po późniejszym czasie :slight_smile:

Pobierz http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … +v2.21.940 -> zainstaluj (podczas instalacji uważaj na Chrome :wink: -> Po zainstalowaniu uruchom-> Po lewej “narzędzia”-> Menadżer auto-start-> zrób screen z owego menadżera i podaj nam go na forum :wink:

pakierhakierxd , żeby zresetować bios trzeba wyciągnać jakieś bateryjki ? kurcze ;/ bo ja mam laptopa i trzeba całą tą pokrywe iwgl ;/…

w laptopach bardzo często nie ma małej bateryjki tylko akumulator wystarczy wyciągnąć i poczekać (30min)i to powinno wystarczyć do zresetowania biosu

Nie trzeba wykładać baterii wystarczy przywrócić ustawienia fabryczne w biosie