Zużycie procesora 100% po formacie

(Ikrysiak) #1

Witam, nie dawno dałem mojego notebooka do małego tuningu i formatowania które było konieczne ponieważ miałem Win7 Ultimate x32 a dorzucili mi 2 Gb ram ( mam teraz 4 Gb DDR3) Na formatowanie dałem do Komputronika (zaufałem im) skasowali mnie 30 zł =D> Kase umieją brać -.- ..

Gdy odebrałem komputer no wszystko fajnie pięknie... Włączyłem gadżet wskaźnik CPU ... Ehem... Patrze 100% na oby 2 rdzeniach !!

Mówię ok jakoś dam radę ... Ehem... Nie daję, a w komputroniku powiedzieli że to nie ich wina oni dobrze zrobili formata że może gdzieś złapałem wirusa, tak, na ulicy gdy wracałem z komputerem do domu :cry: Proszę o pomoc, daję screen procesów skanowałem Nod32, i jakimś programem Ss coś tam ... I niby nic nie mam -.-

Kolega mi podpowiedział że może dali złe ramy, faktycznie jedna może mieć inną prędkość od drugiej, wyciągnę seryjną i zostawie tylko tądodawaną i napiszę, pozdrawiam:)

54808940906818362430.png

(W!nter) #2

Pomocne byłoby, gdybyś nacisnął na "Pokaż procesy wszystkich użytkowników" Wiadomo byłoby jakie procesy obciążają procesor.

(Miszkurka2000) #3

Właśnie. Możliwe że świeżo po formacie pracują procesy odpowiedzialne za optymalizację .NET Taka sytuacja ma miejsce gdy doinstalowuje się łatki przez Windows Update.

(Ikrysiak) #4

68223874672100879868.png

Procesy wszystkich, nie rozumiem tego :confused: jak biore zwykłe procesy tylko mnie jest tego nie tak dużo gdy klikam wszystkich jest tego tyle że :-o

Ale mam tylko 1 profil na komputerze -.-

NA SCREENIE TO NIE SĄ WSZYSTKIE TEGO JEST ZNAAACZNIE WIĘCEJ :cry:

(W!nter) #5

TrustedInstalled.exe mówi wszystko. Zwyczajnie aktualizuje Ci się system.

Poczekaj z godzinkę lub dwie i powinny zniknąć te obciążenia.

(Ikrysiak) #6

Aha, aktualizuje mi już 2 tygodnie ? #-o

(W!nter) #7

Mało możliwe. Czy laptop jest włączony przez dłuższy czas?

(Ikrysiak) #8

Nie, tzn. wyłączyłem go nawet przed chwilą żeby wyciągnąć jedną karte pamięci (ram)

(pakierhakierxd) #9

Wejdź w windows update w menu i zainstaluj wszystkie aktualizacje + możesz też jeśli są aktualizacje sterowników itp.

(Semtex) #10

Zastanawia mnie tylko dlaczego masz w tle uruchomione cmd.exe i dlaczego tak ciężko pracuje na załączonym obrazku?

(Ikrysiak) #11

Tak jak poradził kolega wgrałem wszystkie aktualizacje... Nie wiele to pomogło, moim zdaniem zużyciem rządzi jakiś program, albo wirus, gdy włączę komputer zużycie to 17/20/30 % Gdy komputer się tak troche bardziej już ogarnie to nagle 100% cały czas ...

(pakierhakierxd) #12

A może temu tak jest bo jest włączone oszczędzanie energii procesora i jest np. ustawione na minimum teraz i temu takie zużycie,może spróbuj zresetować bios może to coś pomoże.

(Ikrysiak) #13

Mógł byś kolego - pakierhakierxd , napisać jak się resetuje ?

(pakierhakierxd) #14

Podczas uruchomienia komputera wciskasz del.f2 lub inny klawisz najczęściej pisze podczas uruchomienia komputera a potem przywracasz ustawienia fabryczne i sprawdzasz czy to pomoże,może oni sterowników ci nie wgrali wszystkich czy coś,może spróbuj przetestować ten ram czy jest sprawny programem memtest jeśli będą jakieś błędy to mamy winowajcę :smiley:

(Ikrysiak) #15

pakierhakierxd , spoko, spoko, ale wiesz, pokazuje mi 4gb ram :). Ale zrobie tak jak mówisz:)

-- Dodane 28.08.2011 (N) 23:18 --

Ja nadal stawiam na wirus który się włącza dopiero po późniejszym czasie :slight_smile: ...

(Semtex) #16

Pobierz http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... +v2.21.940 -> zainstaluj (podczas instalacji uważaj na Chrome :wink: -> Po zainstalowaniu uruchom-> Po lewej "narzędzia"-> Menadżer auto-start-> zrób screen z owego menadżera i podaj nam go na forum :wink:

(Ikrysiak) #17

pakierhakierxd , żeby zresetować bios trzeba wyciągnać jakieś bateryjki ? kurcze ;/ bo ja mam laptopa i trzeba całą tą pokrywe iwgl ;/...

(pawcio1212) #18

w laptopach bardzo często nie ma małej bateryjki tylko akumulator wystarczy wyciągnąć i poczekać (30min)i to powinno wystarczyć do zresetowania biosu

(pakierhakierxd) #19

Nie trzeba wykładać baterii wystarczy przywrócić ustawienia fabryczne w biosie