Zużycie procesora, brak dźwięku, problem z łączem


(Fcb199) #1

Witajcie

Od dłuższego czasu borykam się z problemami związanymi z komputerem. Ostatnio zrobiłem format partycji c,d,e . Co się okazało po ponownym uruchomieniu systemu, komputer pracuję gorzej niż wcześniej. Czytałem sporo na temat problemów podanych w temacie, jednak nie potrafię się sam z nimi uporać. W tej chwili zużycie mojego procesora wynosi 100%, nie wiem czym to jest spowodowane. Na nowym systemie zainstalowałem 30 dniowego antywirusa Kaspersky 2012. Jednak wyłączyłem go, ale to i tak nie wpłynęło na zmniejszenie zużycia procesora.

System jaki mam to Windows XP proffesional.

Znowuż inna bajka to problemy z głosem od ponad roku go nie mam, jednak kilka dni temu zainstalowałem sterowniki do mojej karty dźwiękowej i płyty głównej, co się później okazało głos wrócił. Do czasu gdy zainstalowałem grę STEAM, wtedy głos siadł totalnie. Komputer mam podpięty pod TV.

Ostatni mój problem to łącze internetowe, które strasznie słabo działa. Wydaję mi się, że ślamazarne łącze dodatkowo jest obciążane, przez te zużycie procesora.

Internet posiadam 2mb, kablówka.

Nie wiem czy mam jakiegoś wirusa, czy może gdzieś tam jest błąd w rejestrze.

http://wklej.org/id/663121/ OTL

http://wklej.org/id/663126/ EXTRAS


(eddie71) #2

1)Usunąłbym ASK.com Toolbar.(Start/panel sterowania/dodaj usuń programy)

2)Pamięć 512 MB za mała i dlatego komputer wolniej chodzi.

  1. Sterownik Realtek AC’97 Audio zainstalowałbym ponownie.

4)Co do łącza to nie wiem.Może ktoś się wypowie.


(Acorus) #3

Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt.Zatwierdź restart komputera. Zapisz raport, który pokaże się po restarcie. Następnie uruchom OTL ponownie, tym razem kliknij (Skanuj).

Pokaż nowy log OTL.txt oraz raport z usuwania.

Znasz ten program-ALi5289.exe


(Fcb199) #4

Zrobiłem jak mi napisaliście, usunąłem ASK.com toolbar. Wkleiłem w OTL wyżej wymieniony skrypt, zresetowałem komputer i uruchomiłem ponownie skanowanie. Utworzył mi się tylko jeden plik na pulpicie o nazwie “OTL.txt” http://wklej.org/id/663665/

Jednak muszę zaznaczyć, że zużycie procesora po tych czynnościach znacznie zmalało. Mam jeszcze problem z głosem czy moje sterowniki najpierw muszę usunąć, czy może instalacja nowych nadpisze mi sterowniki. Jak pojawił mi się głos kilka dni temu to instalowałem nowe na stare stery, bez żadnego wcześniejszego usuwania sterowników.

Program ALi5289.exe to jest coś związane z kartą dźwiękową lub paczka sterowników, które pobrałem za pomocą programu Driver Easy. Są tam sterowniki takie jak:

ALi M5229 PCI Bus Master IDE Controller

ULi PCI to USB Enhanced Host Controller

USB 2.0 Root Hub

Uli SATA/RAID Controller (M1689/M1567)