Zużycie procesora w 100%

(Ernestinho) #1

Jak w temacie. Od dwóch dni mam ten problem z Windowsem. Internet się zawiesza, komputer bardzo powoli reaguje.

Obrazek przedstawia problem:

image_id: 2406

Co zrobić z tym fantem.

(Marekglapa) #2

Proces, który tak obciąża procesor to bufor drukarki. Przynajmniej takie info dało google. Instalowałeś drukarkę? Jeśli tak to spróbuj innej wersji sterowników.

(Ernestinho) #3

Tak instalowałem, ale obecnie ona nie chodzi.

(Matmaxalez) #4

Nie chodzi, bo nog nie ma xD a na serio, to czy sterownik jest wlaczony? u mnie np jest sterownik do mojej drukarki wylaczony, uzywam tylko gdy potrzebne :slight_smile:

(Marekglapa) #5

Nie musi chodzić żeby zapełnić bufor. Podłącz ją na chwilę, zobacz czy będzie coś drukować i anuluj wszystkie zadania.

(Ernestinho) #6

W jakim sensie włączony? Czy mam rozumieć przez to, że po każdym użyciu drukarki mam odinstalowywać sterownik i gdy drukarka mi jest potrzebna do instalować sterownik na nowo?

Dodam że moja drukarka to HP DeskJet D1300 series.

(voyvod) #7

Chodzi raczej o to aby sterownik nie startował razem z uruchomieniem komputera a był uruchamiany tylko wtedy kiedy jest potrzebny.

Wpisz w "Uruchom" msconfig i sprawdź w zakładce "Uruchamianie" czy go tam czasem nie ma ,jeżeli jest odhacz ptaszka.

W ogóle odhacz wszystko co ma HP.Też mam HP i wszystko wyłączyłem.

(Piotrek_20) #8

voyvod , masz rację, Twoja metoda działa, oprogramowanie HP uruchamiające się wraz z system strasznie muli.

(Ernestinho) #9

Nie mam zainstalowanego oprogramowania HP. tylko czysty sterownik.

(voyvod) #10

Spróbuj ustawić w usługach "Bufor Wydruku" z automatycznego na ręczny.

Uruchom > services.msc

Ja mam jeszcze w usługach kilka pozycji do HP jest tam i sterownik.Niestety nie wiem za co odpowiada ale i tak całą automatykę przełączyłem na ręczną.Nie wiem ja u Ciebie to wygląda skoro masz zainstalowany sam sterownik.

(Dawiddek55) #11

poczekaj! usługi to ostatnia deska ratunku a lepiej nic tam nie mieszać. Najpierw zrób tak-wejdź w Panel sterowania\Sprzęt i dźwięk\Urządzenia i drukarki , kliknij ppm na wszystkie jakie tam masz po kolei, wybierając pozycję Zobacz co jest drukowane po usuwaj wszystkie dokumenty czekające na wydruk i zresetuj kompa i sprawdź.