Zużycie procesora w 100%

Jak w temacie. Od dwóch dni mam ten problem z Windowsem. Internet się zawiesza, komputer bardzo powoli reaguje.

Obrazek przedstawia problem:

image_id: 2406

Co zrobić z tym fantem.

Proces, który tak obciąża procesor to bufor drukarki. Przynajmniej takie info dało google. Instalowałeś drukarkę? Jeśli tak to spróbuj innej wersji sterowników.

Tak instalowałem, ale obecnie ona nie chodzi.

Nie chodzi, bo nog nie ma xD a na serio, to czy sterownik jest wlaczony? u mnie np jest sterownik do mojej drukarki wylaczony, uzywam tylko gdy potrzebne :slight_smile:

Nie musi chodzić żeby zapełnić bufor. Podłącz ją na chwilę, zobacz czy będzie coś drukować i anuluj wszystkie zadania.

W jakim sensie włączony? Czy mam rozumieć przez to, że po każdym użyciu drukarki mam odinstalowywać sterownik i gdy drukarka mi jest potrzebna do instalować sterownik na nowo?

Dodam że moja drukarka to HP DeskJet D1300 series.

Chodzi raczej o to aby sterownik nie startował razem z uruchomieniem komputera a był uruchamiany tylko wtedy kiedy jest potrzebny.

Wpisz w “Uruchom” msconfig i sprawdź w zakładce “Uruchamianie” czy go tam czasem nie ma ,jeżeli jest odhacz ptaszka.

W ogóle odhacz wszystko co ma HP.Też mam HP i wszystko wyłączyłem.

voyvod , masz rację, Twoja metoda działa, oprogramowanie HP uruchamiające się wraz z system strasznie muli.

Nie mam zainstalowanego oprogramowania HP. tylko czysty sterownik.

Spróbuj ustawić w usługach “Bufor Wydruku” z automatycznego na ręczny.

Uruchom > services.msc

Ja mam jeszcze w usługach kilka pozycji do HP jest tam i sterownik.Niestety nie wiem za co odpowiada ale i tak całą automatykę przełączyłem na ręczną.Nie wiem ja u Ciebie to wygląda skoro masz zainstalowany sam sterownik.

poczekaj! usługi to ostatnia deska ratunku a lepiej nic tam nie mieszać. Najpierw zrób tak-wejdź w Panel sterowania\Sprzęt i dźwięk\Urządzenia i drukarki , kliknij ppm na wszystkie jakie tam masz po kolei, wybierając pozycję Zobacz co jest drukowane po usuwaj wszystkie dokumenty czekające na wydruk i zresetuj kompa i sprawdź.