Zużycie zasobów: XP i 7

Na moim PC na XP przy normalnej pracy zużywane jest ok. 450 MB pamięci, natomiast na 7 na laptopie ok 1,2 GB. W autouruchamianiu nie mam nic, system czyszczony, nowy, dysk prawie pusty. Czy rzeczywiście jest pomiędzy tymi systemami taka przepaść?

U mnie siódemka zabiera około 400 mb ramu, więc raczej nie jest to normalna sytuacja. Który proces Ci tyle bierze?

Kwestia wersji systemu – który z nich masz 32-, a który 64-bitowy? Oraz ile na poszczególnych maszynach masz w sumie pamięci RAM, czyli pytanie ile % RAM-u jest używane.

Ja miałem najpierw 64 bit, teraz 32 bit. Obie w wersji ultimate, na 2 GB DDR3. Na obu wersjach zabierało mi mniej więcej równo, czyli 400-500 mb. Jednak przypominam sobie, że czytałem, chyba nawet na DP, że Win 7 część ramu rezerwuje dla aplikacji często otwieranych, przez co teoretycznie więcej ramu jest zajętego. W praktyce nie ma to skutków negatywnych, bo “zajęty” ram w każdej chwili może być zwolniony gdy zajdzie taka potrzeba. Nie pamiętam dokładnie jak to działało, ale mniej więcej taki mechanizm.

Mam Win 7 64 bit HP; problem w tym, że żaden z procesów nie zabiera mi dużo pamięci.

Przypomniałem sobie o pewnej rzeczy, o której kiedyś czytałem, pogooglowałem i znalazłem :wink:

http://www.dobreprogramy.pl/Windows-zuz … 16717.html

Teraz siedzę na windowsie xp ale o ile dobrze pamiętam windows 7 (32bity) zabiera mi z 700-800MB Ramu;p (mam 4GB/3,25 używane) ale przynajmniej wszystko jest załadowane i nic nie muli;p no a jak masz 64bity to pewnie więcej bierze… Im więcej masz pamięci Ram(MB) tym więcej ci zabierze system by mógł lepiej i szybciej pracować; p

Bambosz107 , Możesz spróbować TuneUpUtilities >TU System Control>Pamięć i pamięć podręczna>Zarządzanie pamięciom - zaznacz Stronicowanie wg potrzeb>Użycie pamięci - zaznacz Optymalizacja programów.Możesz spróbować wyłączyć pewne usługi systemu z których na pewno nie korzystasz mogą to być np Telefonia,Rejestr Zdalny,ReadyBoost,Wstępne ładowanie do pamięci.No i po instalce na pewno szaleje Indeksowanie.