Zużyty pasek w nagrywarce Benq LS-DW-1655

(Piotrkijak) #1

Witam, posiadam wyżej wymienioną nagrywarkę dvd, w której zużył się pasek, który łączy tackę z silniczkiem. Czy nie wiecie, czy istnieją sklepy internetowe lub gdzie na terenie Sosnowca można zakupić taki pasek?

(Fokal) #2

Czegoś takiego raczej nie kupisz. Popytaj w serwisach komputerowych może mają uszkodzone napędy i byli by skłonni odsprzedać za niewielką cenę.

edit: na allegro jest trochę takiego sprzętu za grosze.

(Piotrkijak) #3

No tak, tylko jaką ja mam gwarancję, że jak odkupię jakąś nagrywarkę walniętą, to pasek będzie do niej pasował? Przecież paski mają różną średnicę i grubość...

Po za tym, gdyby to było takie proste, to bym nie zawracał nikomu głowy moim problemem, tylko od razu wszedłbym na allegro i zakupił jakąś uszkodzoną nagrywarkę...

(Fokal) #4

A masz gwarancję, że w jakimkolwiek sklepie znajdziesz pasek dokładnie do swojego modelu? Ja osobiście nie spotkałem się ze sklepem który miał by takie rzeczy w asortymencie i z tego co ludzie piszą w sieci sklepy czegoś takiego nie sprzedają.

(Piotrkijak) #5

Tak się składa, że znalazłem już taki sklep... :stuck_out_tongue_winking_eye: Jest nawet napisane paski do szuflad w cd/dvd, tak więc wystarczy, że tylko średnicę zmierzę....

(Fokal) #6

Zwracam honor w takim razie :slight_smile:

(scripter1) #7

Piotr92 , jeśli chodzi ci ten gumowy pasek od napędu tacki to tego typu paski sprzedają w sklepach z częściami elektronicznymi.

Tylko że aby dobrać właściwy to musisz znać grubość oryginalnego i jakiś wymiar określający rozmiar paska (nie wiem jak to się mierzy bo nie interesowało mnie to dotąd), jak chcesz kupić w sklepie to najlepiej mieć ze sobą oryginał i porównać.

(Piotrkijak) #8

scripter1 , tak, chodzi mi dokładnie o ten gumowy pasek od napędu tacki. Dzięki za odpowiedzi. Skoro taki coś dostanę bez problemu w sklepie z częściami elektronicznymi, to przejadę się jutro i postaram się razem ze sprzedawcą coś dopasować. :wink: