Zwalniający internet podczas DL z RS.com


(Maciek Burczyn) #1

Witam serdecznie.

Od pewnego czasu zauważyłem, że podczas pobierania dużych plików z serwisu RS.com przez program flashget (po uprzednim zalogowaniu się w tymże programie na moje konto premium na RS). Moje łącze to UPC 25 Mbps, więc teoretycznie plik powinien ściągać się z prędkością 3.125 MB/s. I tak jest w istocie, jednak po pobraniu kilku partów po 200/100 MB każdy transfer drastycznie maleje (300-1000 KB/s).

Nie wiem, czy problem leży po mojej stronie, czy może po stronie serwisu RS.com, który, w celu zmniejszenia transferu i przepływu danych nakłada limit.

Inna rzecz - jakieś paskudztwo u mnie w systemie, ale... nie sądzę... Ktoś się z czymś takim spotkał? Jakieś rady?

Pozdrawiam i proszę o pomoc.


(Newton) #2

Ja miałem ten sam problem przy pobieraniu z konta premium.

Pierwszy plik z rapida szedł na pełnej prędkości...a w przypadku kolejnych, transfer spadał często o dwie trzecie i nie za bardzo chciał się podnieść.

Wpierw myślałem iż może mam problem ze sterownikiem do karty sieciowej, którego nie tak dawno aktualizowałem...to jednak nie był powód.

W moim przypadku problemem okazał się wirus, konkretnie trojan.

Pozbyłem się go wczoraj, podczas pełnego skanowania kasperskym 2010.

Żeby też nie było niedomówień, wirusa zapewne przepuścił mi Avast 5 free, którego zainstalowałem chcąc zobaczyć go w nowej odsłonie.

A że on nie widział żadnego szkodnika w systemie, to postanowiłem to sprawdzić kasperskym i poszło.

Od razu chciałbym zaznaczyć również, iż nie mam zamiaru odpowiadać na posty w rodzaju avast vs reszta świata...ponieważ moim celem nie jest tu przekrzykiwanie się na temat który program jest lepszy...lecz pomoc autorowi tematu.

Pozdrawiam wszystkich:-)

Rafał:slight_smile:


(Maciek Burczyn) #3

Tak czułem...

A nie pamiętasz może co to był za trojan?


(Newton) #4

Nie.

Logów z kasperskiego też nie mam.