Zwalniający komputer

Witam

Od pewnego czasu nurtuje mnie jeden problem, mianowicie sprawa wygląda następująco.

Komputer działa z początku normalnie z biegiem czasu kilku godzin, zaczyna jakby mulić, przełączanie między oknami jest powolne jak i wszystkie inne czynności, dajmy na to chcę uruchomić zwyczajny folder klikam, on się otworzy ale dopiero po czasie. Normalne zachowanie to nie jest tym bardziej, że to nie jest zły sprzęt oto parametry:

Amd 3400+

2gb ram ddr 2

płyta główna nie pamiętam modelu, ale z 2007r.

Wirusy i ogólnie rozumowane “zasyfienie” systemu raczej nie ma miejsca ponieważ robiłem backup’a acronisem i powinno być wszystko dobrze. Podejrzewałem dysk twardy jest dość stary bo z innego komputera i ma już ok 10lat. Był dosyć nagrzany więc zamontowałem specjalny wentylator do dysków. W komputerze mam zainstalowane dwa wiatraczki, jeden wyprowadza ciepłe powietrze drugi wprowadza zimne (cyrkulacja). Nawet filmy na youtubie odtwarzane są z opóźnieniem. Miałem Norton Internet Seciurity 2011, ale myślałem, że to przez niego i mu podziękowałem. Niestety nic to nie dało.

Dodane 05.07.2011 (Wt) 12:41

ref. Pytanie moje jest takie co można zrobić, żeby było dobrze ?

Sprawdź, czy dysk nie ma bad sectorów programem MHDD. Być może, że przez dysk wszystko wolno chodzi, bo on jest najpowolniejszy ze wszystkich elementów w kompie. Sprawdź jeszcze temperatury. Pomimo zapewnienia cyrkulacji może się coś gotować. Jak kurz w obudowie ?

Co do aspektów programowych to polecam prze pucować system programem CCleaner i z defragmentować dysk.