Zwalnianie miejsca na dysku

Witajcie.

Od kilku dni pojawia mi się komunikat , że kończy mi się miejsce na dysku. Wyrzuciłam już wszystko, co mogłam, łącznie z plikiem pomocy. Zrobiłam defragmentację ale niewiele to pomgło. Co jeszcze mogę ''bezpiecznie ‘’ wyrzucić z komputera, żeby zwolnic miejsce na dysku?

Czy mogę skasować aktualizację Windowsa XP i jak to zrobić, żeby system działał prawidłowo.

Masz dysk podzielony na partycje? Tzn. C - system, D - dane? Jeżeli tak, to programem easeus możesz zmiejszyć partcję D (o ile masz taką możliwość) i “dołożyć” tą część do C

polecam zapoznać się z poniższym artykułem :slight_smile:

optymalizacja-odchudzanie-windowsa-opis-krok-kroku-t76580.html

to zależy, po pierwsze odpowiedz na pytanie zadane przez kolege wyżej - ile masz partycji i z czego usuwasz pliki? czy opróżniasz kosz?

Mam dysk podzielony na partycję C i D ale niestety nie mogę zmniejszyć partycji D.

Staram się opróżniać kosz na bieżąco i przynajmniej raz w tygodniu czyszczę kompa CCleanerem. Tylko, że niewiele to daje.

Wyłączyłam też aktualizację automatyczną XP.

Andrzj 928 - dzięki za artykuł - może pomoże.

Dodane 18.11.2009 (Śr) 22:43

Zrobiłam wszystko zgodnie z instrukcją podaną w linku przez Andrzeja928 ale niewiele to dało. Przyszło mi do głowy tylko jedno rozwiązanie, czy mogę bezpiecznie wyrzucić pliki aktualizacyjne zaczynające się od KB… w dodaj/usuń programy?