Zwalniijący komp po wymianie MOBO

Cześć,

Mam komputer który wyczerpuje limit awarii na cały następny rok ;-))

Może od początku:

Konfiguracja

  • Procek C2D E6750 2,66 ghz

  • MOBO: EVGA 680i SLI (początkowo) teraz ASUS P5N-T Deluxe

  • Gainward GeForce 8600GT 1024MB

  • RAM Patriot 4GB CL5

  • HDD Caviar 320GB SATA II

  • zasilacz XILENCE redwing 600W

Od samego początku były problemy z BSODami (komp wywalał się losowo) sprawdziłem na innych pamięciach - to samo. Poszedł do serwisu - najpierw stwierdzili wadliwe RAMy a gdy po wymianie na nowe działo się to samo zdiagnozowali uszkodzoną płytę główną.

Faktycznie po wymianie płyty głównej komp nie sypie BSODami ale za to dolega mu coś innego. Gdy pracuje normalnie i nie jest zbytnio obciążony potrafi na chwilę “przywiesić się” tzn. wyraźnie zwalnia, nie odpowiada na ctrl/alt/del nie można zwinąć gry do paska itd. Sytuacja jest o tyle dziwna, że po jakiejś chwili wraca do normalności.

System oczywiście nowy. Stery do MOBO wgrane. Sprawdzałem w biosie - nie było włączonego S.M.A.R.T’a - po włączeniu niby jest tak samo ale nie wiem czy nie powinienem postawić świeżego systemu.

Powoli kończą mi się pomysły może któs mi coś podpowie bo odkąd kupiłem kompa w lutym prawie 3 msc spędził w serwisie lub reklamacjach części ;|

Pozdrawiam,

Paweł

A jak jest z temperaturami?

Sprawdź je tym: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … +4.50.1330

Chipset ma temp. 39st

Procek 22 (w spoczynku)

zauważyłem że dysk twardy się trochę grzał ale już jest dobrze bo zapewniłem lepszą wentylację wewnątrz obudowy. Zdjąłem obudowę tymczasowo żeby dobrze odprowadzać ciepło, ale to nic nie pomogło - dalej dzieje się to samo.

Zwalnianie kompa zdarza się najczęściej gdy zaczynam coś kopiować/uruchamiam grę lub odtwarzam film. Wtedy wszystko “zamraża” się na kilkanaście sekund po czym odblokowuje się i do następnego zamrożenia jest OK.

jaki system operacyjny? w vista tam zdaje się był problem z kopiowaniem plików zainstaluj SP1. Zdefragmentuj dysk twardy, sterowniki od chipsetu płyty głównej najnowsze zainstalowane?

Windows XP SP2 zainstalowany na pokładzie. Łatki, sterowniki - wszystko wgrane. Partycje świeżo stworzone. Na stronce asusa znalazłem BIOS z marca 2008. Wgram go, może coś pomoże :wink:

W dniu 17.05.2008 , o godzinie 14:05 został dopisany post przez pawel7783

Jednak nie pomogło ;| najnowszy bios i sterowniki do chipsetu i cały czas przycina tak jak przycinał ;/