Zwarcie w nocy, w czasie kiedy komputer wyłączony

Witam.

Mam pewien problem ponieważ prawdopodobnie w nocy zdarzyło się zawarcie na sieci i z moich wstępnych ustaleń wynika ze Corsair HX 450 zakończył swoj żywot po ok 1,5 roku. Czy jest możliwe ze zasilacz poszedł w stanie spoczynku? Reszta sprzętu oczywiście działa sprawdzona na innej zasilce. korsarz też sprawdzony na innym sprzęcie i też nie działa więc na pewno poszedł.

Chciałem się tylko upewnić czy takie zawarcie kiedy sprzęt jest w stanie spoczynku jest spotykane . Alfa dodam jeszcze ze nic czuć spalenizny z korsarza

Przepraszam za błędy bo pisze z telefonu :wink:

Jeżeli zasilacz jest podpięty do napięcia to oczywiste, że może ulec uszkodzeniu przy zwarciu w sieci - no chyba że masz listwę z zabezpieczeniami :wink:

No właśnie mam listwę ale bez żadnych konkretnych filtrow lecz jest pstryczek i jakaś dioda. Był do niej podpięty monitor drukarka wieża i ten sprzęt działa.

Ja bym jeszcze zajrzał do środka zasilacza zanim bym go spisał na straty, w lepszych zasilaczach (a Corsair ma dobrą opinię) jest zamontowany w środku bezpiecznik i może wystarczy go wymienić aby sprzęt odżył.

Co do zwarć, uderzeń piorunów to są różne cuda. Kiedyś pewien facet przyniósł mi komputer do naprawy właśnie po burzy. Od dziwo zasilacz był sprawy, płyta poszła z dymem, napęd CD był martwy, ale HDD przeżył. A według wszelkich znaków na niebie i na ziemi komputer po takiej “dopałce” powinien wylecieć w powietrze.

Miałem lepszy przypadek. Po uderzeniu pioruna pól kompa poszło z dymem. Tyle że piorun poszedł po kabelku ethernet (reszta odłączona totalnie od prądu) poszła płyta główna procesor i shitowy zasilacz tracer 4life

Mi też kiedyś po burzy z dymem poszedł. Otwierać nie mogę bo oddam go na gwarancje ale też przypuszczam ze to bezpiecznik bo nie ma oznak spalenia. Czyli wszystko wiemy chciałem się tylko upewnić .musze tylko wykombinować jakaś zastępcza zasilke

Jeśli jest na gwarancji to można spróbować ale i tak jest ryzyko że się skumają jaka była przyczyna i odmówią naprawy lub każą zapłacić za naprawę (nie jestem pewien jak to jest w przypadku zasilaczy ale ogólnie gwarancje często nie obejmują tego typu uszkodzeń).