Zwężony ekran w grach

Witam. Niedawno zainstalowałem Windows 7 i sterowniki catalyst 9.9 do karty graficznej. Ogólnie to moja karta graficzna to mobility ati radeon HD3400 (konkretnie nie pamiętam bo teraz wyświetla mi się tylko tak, bodajże dokładnie to jest HD3470). No i mój problem jest taki, że jak włączę jakąs grę to jak nie mam ustawionej rozdzielczości 1440x900 (najwyższa dla wyświetlacza w moim laptopie) to obraz jest obcięty po równo z boków dla rozdzielczości 800x600, dla wyższych są jeszcze paski u góry i na dole, tak jakby korzystał tylko z przestrzeni dokładnie 800x600px lub takiej jaką się ustawi, czyli nie rozciąga poprostu ekranu. Doszedłem do wniosku, że sformatuję dysk i jeszcze raz zainstaluję sterowniki do karty graficznej ale nie wiem czy to coś da i tym bardziej wolę najpierw tutaj zapytać czy jest jakieś inne rozwiązanie… Przeinstalowywanie sterowników nie pomoże, już próbowałem.

W Ati Catalyst Control Center masz opcję dla panelów LCD -> Image Scaling -> Enable GPU Scaling (i wybierz sobie która opcja Ci odpowiada). Tylko uprzedzam, z tą opcją są same problemy. Tzn. raz działa raz nie :\ Ja na przykład wolę gdy mi się nic nie rozciąga i mimo że to wybieram to i tak jest rozciągnięte, parę wydań temu jeszcze działało.

Wiem że taka opcja była dostępna w viście w poprzedniej wersji catalysta i nie miałem z nią problemów, domyślnie była ustawiona tak jak powinna a tutaj… tutaj jest nieaktywna… właśnie do niej się dokopałem, wcześniej nie mogłem jej znaleźć.

http://yfrog.com/0nzrzutkj - zrzut ekranu z catalysta