Zwiaszajacy sie komputer

(system) #1

Witam,

Mam pytanie co jakis czas zwiesza mi sie komputer. Tzn ekran zatrzymuje mi sie na widoku ktory ostatnio robilem, a kursorem ryski moge normalnie ruszac przez kolejne kilka sekund, po czym nic nie moge zrobic. Myslalem ze to wina komputera wyczyscilem go z wierzcha tzn bez zasilacza, ktorego nie zabardzo chce rozkreac bo sie na tym nie znam. Ma ktos pomysl czego to moze byc wina?

Pozdrawiam

(Wojteko10) #2

Zobacz ktore programy najbardziej przeciazaja ci procesor i je odinstaluj(menedżer zadan -> procesy) lub wylacz programy uruchamiajace sie przy stracie systemu (uruchom -> msconfig ->uruchamianie).

Albo ostatnie wyjscie sformatuj kompa

(Filip Adamuss) #3

Witam.

Format to juz ostateczność. Temperatury masz w normie? Skanowałeś komputer antyWirusem, antySpyware'em? Wygląda to na jakiś syf w systemie, radze przeskanowac.

Pozdrawiam.

(system) #4

Formata niedawno robilem wiec nie sadze, ze jest potrzebny. A co do ochrony systemu to mam antyvirusa skanuje hijackiem co jakis czas i zadnego problemu nie ma z tego co widze. Skrecilem troche procesy bo ich wydajnosc byla 90%~+ Teraz jest ciut mniejsza. Tak czy siak to dzieje sie raz na jakis czas nie ciagle

(Piektor) #5

Sprawdź, czy elektrolity na płycie głównej nie są spuchnięte. Kiedyś miałem podobne objawy, najpierw zawiechy z 100% obciążeniem a z biegiem czasu pojawiły się samoistne resety.

(system) #6

Co wtedy zrobiles? Mam nadzieje ze to wina zuzycia procesu teraz wlasnie ogarniam je

(Piektor) #7

heh... wymieniłem płytę główną i dla pewności zasilacz

• próbowałem szukać w złomowanych płytach takich samych kondensatorów, żeby spróbować je przelutować, ale nie znalazłem.

(Gonzo922) #8

miałem podobny przypadek, tylko ze jak ja załączyłem komputer to od razu sie takie cos działo, i nic sie nie dało zrobić, u mnie wystarczyło skasować oprogramowanie karty sieciowej, bo do niej się "przykleił" wirus, po tej operacji wszystko było ok.

Moze to i u ciebie jest..