Zwiaszajacy sie komputer

Witam,

Mam pytanie co jakis czas zwiesza mi sie komputer. Tzn ekran zatrzymuje mi sie na widoku ktory ostatnio robilem, a kursorem ryski moge normalnie ruszac przez kolejne kilka sekund, po czym nic nie moge zrobic. Myslalem ze to wina komputera wyczyscilem go z wierzcha tzn bez zasilacza, ktorego nie zabardzo chce rozkreac bo sie na tym nie znam. Ma ktos pomysl czego to moze byc wina?

Pozdrawiam

Zobacz ktore programy najbardziej przeciazaja ci procesor i je odinstaluj(menedżer zadan -> procesy) lub wylacz programy uruchamiajace sie przy stracie systemu (uruchom -> msconfig ->uruchamianie).

Albo ostatnie wyjscie sformatuj kompa

Witam.

Format to juz ostateczność. Temperatury masz w normie? Skanowałeś komputer antyWirusem, antySpyware’em? Wygląda to na jakiś syf w systemie, radze przeskanowac.

Pozdrawiam.

Formata niedawno robilem wiec nie sadze, ze jest potrzebny. A co do ochrony systemu to mam antyvirusa skanuje hijackiem co jakis czas i zadnego problemu nie ma z tego co widze. Skrecilem troche procesy bo ich wydajnosc byla 90%~+ Teraz jest ciut mniejsza. Tak czy siak to dzieje sie raz na jakis czas nie ciagle

Sprawdź, czy elektrolity na płycie głównej nie są spuchnięte. Kiedyś miałem podobne objawy, najpierw zawiechy z 100% obciążeniem a z biegiem czasu pojawiły się samoistne resety.

Co wtedy zrobiles? Mam nadzieje ze to wina zuzycia procesu teraz wlasnie ogarniam je

heh… wymieniłem płytę główną i dla pewności zasilacz

  • próbowałem szukać w złomowanych płytach takich samych kondensatorów, żeby spróbować je przelutować, ale nie znalazłem.

miałem podobny przypadek, tylko ze jak ja załączyłem komputer to od razu sie takie cos działo, i nic sie nie dało zrobić, u mnie wystarczyło skasować oprogramowanie karty sieciowej, bo do niej się “przykleił” wirus, po tej operacji wszystko było ok.

Moze to i u ciebie jest…