Zwiechy kompa przy starcie systemu

Mam Win XP sp3. Gdy się zaloguję musze zawsze chwile odczekać (ok. 2 min.) aby zacząc cokolwiek robić. Jeśli włączę jakiś program zaraz po załadowaniu windy to albo system sie zwiesza, albo słyszę z kompa pojedyncze “pip” i zwiech. Często też musze odczekać te 2 minuty aby usłyszeć dźwięk ładowania windowsa, mimo że pulpit już jest wyświetlony. Kompa skanowałem przeróżnymi antywirami, dawałem logi z OTL i Gmer, nic nie było. Poradzicie cos??

Wykonałeś optymalizacje autostartu?

Start- uruchom- msconfig

i daj screen z zakładki uruchamianie

http://img695.imageshack.us/img695/7779/beztytuuet.jpg

Wyłącz wszystko. Nie jestem pewien tylko co do oprogramowania do myszki. To jest jakaś aplikacja do dodatkowych przycisków? Możesz to również wyłączyć, a gdyby był z nią jakiś problem, zaznacz z powrotem :slight_smile:

EVEGA Precision nie wyłączę bo często kontroluje temp. grafiki, uTorrent też nie, sterownika myszki także.

Oczyszczałeś kompa ze śmieci? np CCleaner,Odkurzacz,Wise disc cleaner,CleanGP. Defragmentowałeś dysk? np Defraggler,Auslogic disk defrag, Czyściłeś rejestr? np eusing free registry cleaner,wise disc cleaner, możesz po czyszczeniu rejestru także go zdefragmentować,programem Auslogic registry defrag.

Wszystko to robie chociaż raz w tygodniu.

Coś się widocznie ze sobą gryzie. Podkręcałeś kartę graficzną, wyglądasz na zaawansowanego użytkownika. Wirusów nie masz, optymalizację właściwie wykonałeś.

Możesz zrobić dla mojego spokoju test i wyłączyć na chwilę wszystkie wpisy w autostarcie? Bo jeśli wyjdzie, że to przez programy, które posiadasz to szkoda, żeby ktoś tu się zastanawiał jakie mogą być inne przyczyny, już chyba tylko sprzętowe.

Po powyłączaniu wszystkiego w autostarcie jest troche lepiej. Zaawansowanym aż tak użytkownikiem to nie jestem :slight_smile: Podkręcić grafike to nie jest jakaś straszna filozofia… Ale zastanawia mnie jeszcze jedno: może warto podnieść napięcie procesora? Mam go przetaktowanego z 2.8 na 3.8 GHz, tylko na FSB. Co o tym sądzisz?