Zwiększ liczbę pól w “Szybkim Wybieraniu” Opery - jak zrobić

(trueno2) #1

Witam.

http://www.wykop.pl/ramka/69849/zwieksz … aniu-opery

Chciałbym uzyskać podobny efekt, taki jak w powyższym linku, czyli zwiększenie ilości zakładek na stronie ‘szybkiego wybierania’ w przeglądarce Opera. Niestety jest to tak napisane, że nie rozumiem.

Czy może ktoś wytłumaczyć, tak jak laikowi jak uzyskać taki efekt, będę niezmiernie wdzięczny, dziękuję.

(system) #2

Przecież wszystko tam jest wyjaśnione.

Przejdź poprzez Mój komputer, C:, następnie PROGRAM FILES, OPERA, PROFILE, i tam jest plik speeddial.ini. Klikasz na niego dwu krotnie i to wklejasz na samą górę

Rows=5

Columns=5

i to wszystko. Restartujesz Opere i śmiga.

PS. Ścieżka dostępu została podana domyślna, tj. taka jaka zaproponowana podczas instalacji Opery.

(system) #3

Tam jest wszystko napisane, nawet dla największego laika…

(mati75) #4

Chyba kolega nie zauważył :o . Pozatym fajny efekt.

(trueno2) #5

I niestety mam problem, wchodzę tak jak napisał undefinedman , ale w folderze OPERA, nie ma pliku PROFILE, ani nigdzie pliku speeddial.ini? Co teraz?

(kamil_w) #6

Wszystko tam jest opisane jaso i czytelnie. Musisz znaleść folder swojego profilu. Żeby to sprawdzić wpisujesz

about:opera

w pole zdresu Opery. wyskakuje ci strona “O Operze”. Tam musisz spojrzeć na pole “Ścieżki dostępu”. U mnie to wygląda tak:

Tak więc można zauważyć, że niektóre opcje mam na dysku C w katalogu:

A niektóre na dysku D w katalogu:

Dzięki temu jeśli przywracam kopię partycji C z systemem, to moje ustawienia Opery maile, zakładki itp zostają nieruszone.

Ale wracając do tematu:

Musisz przejść do wskazanego folderu w “about:opera”. Domyślnie jest to

gdzie XXX to nazwa twojego użytkownika.

TAM MUSI BYĆ TEN PLIK! !!

Reszta jest już napisana w linku, który podałeś.

BTW:

dzięki za tego linka. ostatniotego szukałem

(system) #7

dokładnie tak, jeśli nie ma tam gdzie ja podałem to na bank będzie tam gdzie napisał kamil_w