Zwiększ liczbę pól w “Szybkim Wybieraniu” Opery - jak zrobić

Witam.

http://www.wykop.pl/ramka/69849/zwieksz … aniu-opery

Chciałbym uzyskać podobny efekt, taki jak w powyższym linku, czyli zwiększenie ilości zakładek na stronie ‘szybkiego wybierania’ w przeglądarce Opera. Niestety jest to tak napisane, że nie rozumiem.

Czy może ktoś wytłumaczyć, tak jak laikowi jak uzyskać taki efekt, będę niezmiernie wdzięczny, dziękuję.

Przecież wszystko tam jest wyjaśnione.

Przejdź poprzez Mój komputer, C:, następnie PROGRAM FILES, OPERA, PROFILE, i tam jest plik speeddial.ini. Klikasz na niego dwu krotnie i to wklejasz na samą górę

Rows=5

Columns=5

i to wszystko. Restartujesz Opere i śmiga.

PS. Ścieżka dostępu została podana domyślna, tj. taka jaka zaproponowana podczas instalacji Opery.

Tam jest wszystko napisane, nawet dla największego laika…

Chyba kolega nie zauważył :o . Pozatym fajny efekt.

I niestety mam problem, wchodzę tak jak napisał undefinedman , ale w folderze OPERA, nie ma pliku PROFILE, ani nigdzie pliku speeddial.ini? Co teraz?

Wszystko tam jest opisane jaso i czytelnie. Musisz znaleść folder swojego profilu. Żeby to sprawdzić wpisujesz

about:opera

w pole zdresu Opery. wyskakuje ci strona “O Operze”. Tam musisz spojrzeć na pole “Ścieżki dostępu”. U mnie to wygląda tak:

Tak więc można zauważyć, że niektóre opcje mam na dysku C w katalogu:

A niektóre na dysku D w katalogu:

Dzięki temu jeśli przywracam kopię partycji C z systemem, to moje ustawienia Opery maile, zakładki itp zostają nieruszone.

Ale wracając do tematu:

Musisz przejść do wskazanego folderu w “about:opera”. Domyślnie jest to

gdzie XXX to nazwa twojego użytkownika.

TAM MUSI BYĆ TEN PLIK! !!

Reszta jest już napisana w linku, który podałeś.

BTW:

dzięki za tego linka. ostatniotego szukałem

dokładnie tak, jeśli nie ma tam gdzie ja podałem to na bank będzie tam gdzie napisał kamil_w