Zwiększanie pamięci RAM

Witam

Mam taki problemi:

Chcialbym zwiekszyc pamiec ram w moim lapku Notebook FSC Amilo Pi2530 T7100 15.4" 2GB 160GB ATI128 VHP mam obecnie 2Gb RAMu a chce 3 lub 4 czy jest taka mozliwosc i czy bedzie to dzilalalo ??

jaka płyta główna ?

Wiesz mozesz w google wpisac jego nazwe to wtedy bedziesz wszystko wiedzil co i jak, moim zdaniem tak bedzie lepiej bo ja napisze ci plyte a moze cos jeszce sie przyda.

poolak2006 , z mojej strony:

Na razie nie widzę sensu zwiększania ilość pamięci RAM.

Dla Win.XP (Twój podpis) 2GB w zupełności wystarcza.

Korzystasz z jakiś pamięciożernych aplikacji ?

zastanawiam sie nad powrotem do visty ale zeby wrocic to chce prze pamiec zwiekszyc…

ten lapek obsluguje max 2gb zobacz tu http://sklep.vobis.pl/oferta/notebooki/ … i2530.aspx miałem kiedyś fs więc na stronie raczej się nie pomylili

poolak2006 , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Hej. Nie wiem czy jest w Twoim przypadku dokupienie pamięci ram skoro chcesz wrócić do Visty. Ją posiadam w swoim laptopie 3GB pamięci i dodam że jeszcze nigdy nie miałem zajętej więcej niż 1400 MB a na laptopie dużo ląduje mi się programów podczas startu. Pasek w tray jest zawalomy oraz ciągle mam uruchomiony Excel, Skype, GG, Firefox (kilka kart), oraz od czasu do czasu w tle załączona gra Counter-Strike.

no jak mialem viste to komp sie muli i przeinstalowalem na xp. a czy wymiana procka wchodzi w gre ?

rozwiązania są dwa albo zostajesz przy xp albo przy viście , nie da rady dołożyć ramu i nie ma sensu zmiana procka (nie zauważysz różnicy w wydajności) więc xp chodzi faktycznie szybciej od visty co nieznaczy , że visty nie można przyspieszyć , nie wiem czy np. interesowałeś się takimi rzeczami (oczywiście w viście niektóre też w xp) jak: indeksowanie dysku,punkt przywracania systemu,cały pasek tray,superfetch,uac,sidebar i wiele innych , które faktycznie spowalniają system vista i to bardzo , mam hp z podobną konfiguracją z tym że o wiele gorsza karta graficzna (z piątej klasy wydajności , 6-najgorsza) i vista chodzi płynnie i bez problemu z aero nie ma problemu żadnego i nie cofnąłbym się do xp , musiałbyś się zabawić tymi rzeczami , które wymieniłem i je powyłączać lub posprawdzać .