Zwiększenie dźwięku windows 10 w laptopie

Cześć. Wcześniej miałem wcześniej windows 7 i tam była taka opcja jak „equalizer” w dźwiękach. Gdy suwaki dawałeś na górę to dźwięk był o wiele głośniejszy niż oryginalnie na maxa.

Taka opcję ma np program VLC tylko że on zwiększa do 200% dźwięk tylko że w filmach.
Wiec wnioskuję że windows 10 też ma equalizer.

Ktoś mógłbym mnie oświecić gdzie mógłbym to zrobić ;d
Chciałbym mieć taką głośność w filmach przez VLC tylko że w grach.

Szukaj tego w dedykowanym nowym panelu do karty dźwiękowej - np. Dolby Atoms (Poszukiwany program do efektów dźwiękowych - #15 przez cyngiel_1).

Większość przeniosła je do Microsoft Store jak nie masz z 5-10 letniej karty dźwiękowej.

Obejścia z programami typu APO:

Equalizer do systemu - #2 przez deton24 - tylko APO

Poszukiwany program do efektów dźwiękowych - #2 przez krystian3w - ten wątek najbogatszy (APO, nakładki, FxSound w nowszej wersji lub stare wersje)

Trochę jest z tym kłopotu by to znaleźć.
Trzeba na pasku zadań (prawa strona) znaleźc ikonę głośnika.
Kliknąć na nim prawym przyciskiem myszy i gdy otworzy się menu kontekstowe wybrać Otwórz mikser głośności.
W otwartym oknie kliknąć na ikonę widocznego urzadzenia (np.głośniki)
Wchodzisz w zakładkę Rozszerzenia
Obok paska Ustawienia jest przycisk z trzema kropkami. Klikasz na niego i jesteś w domu.

Można tez wejść stąd.

Nie każdy sterownik dodaje equalizer do zakładki rozszerzenia lub jest błędna nazwa po angielsku (enhancements).

1 polubienie

Najpierw trzeba sprawdzić. A jak nie ma to pobrac zewnętrzna zabawkę. jest tego od czorta. Wystarczy wpisać w wysz. equalizer
Tak w ramach opóźnionego P.S.
Zakładam ze jesli w Win 7 był to i w Win 10 też powinien być ale oświecić musi autor.

1 polubienie

No właśnie po prawym przycisku myszki mam tylko takie coś :smiley:

W win7 było to proste i działało.
Właścicielowi microsoftu już odwaliło i dźwięk będzie ściszał żeby płacić za jego podgłośnienie?

Głupi program pomaga jest o wiele głośniej. Tlyko że to płatne.

Możecie jakoś ilustracyjnie to pokazać :smiley:

Tu program przez producenta może zadziała.


Bede testować.

fxsound działa w grach itp. Tylko ma wady. Zgłaśnie się i ścisza sam.

Audio B&O. Jest ok. Podgłaśnia.

Możesz skorzystać z programu https://equalizerapo.com/ który wśród wielu innych możliwości ma również podbicie głośności

1 polubienie

Zapisałem dziękuje.
Rozwiązanie.

a fakt Equalizer APO był już wyżej linkowany

Głośność można podbić ewentualnie po prostu normalizujac nagranie. Equalizery nie dosyć, że wprowadzają zniekształcenia, to jeszcze zmniejszają dynamikę nagrania, bo jak inaczej cyfrowo uwypuklić jakieś częstotliwości.

@ wasabi1084 Raz ciszej raz głośniej,
Tak tylko z ciekawości pytam. Kiedyś na starych laptopach bez vlc filmu nie obejrzałeś.
Zbieram na jakieś głośniki. Bo te komputerowe subwoofery czy głośniki to porażka.]]

Nie bawie się Equalizerem :smiley:
U gory na scrennie wzmacniacz dźwięku. To działa dość dobrze.

Ten temat został automatycznie zamknięty 90 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.