Zwiększenie ilości RAM'u (obecnie 2x512 DDR Pc333 Kingston)

Chciałbym powiększyć ilość pamięci RAM w swoim kompie. W tej chwili mam 2x512 RAM DDR Pc333 (taktowanie chyba 400Mhz-nie wiem dokładnie) firmy Kingston CL 2.5. Chciałbym rozszerzyć RAM do 2GB. Sęk w tym,że dodatkowy 1GB RAM Kingston o tajkiej konfiguracji jak podana powyżej kosztuje więcej niż 2GB DDR2 taktowaniu 800Mhz. W tej chwili Komputronik ma fajne promocje na których można np. kupić 2GB DDR2 800 Mhz firmy Geil za “stówkę z groszami”. Jeżeli chciałbym dokupić 1GB do obecnej pamięci to jakiej firmy pamięć wybrać i czy lepiej 2x512 czy od razu cały 1GB. Jeżeli chciałbym kupić całkiem nowe 2GB to na jaką firmę postawić? Najlepiej, żeby cena nie przekraczała 150zł, bo nie potrzebuję jakiejś super hiper pamięci dla overclockerów :wink:

Moja płyta główna to K8 Triton GA-K8U-939 przystosowany pod Athlony (Socket 939). Pozostałe elementy konfiguracji kompa: Athlon 3,2Ghz XP+ 32bit. Czy możliwe jest ewentualnie dorzucenie do obecnego 2x512 RAM’u kości 2GB i czy jeżeli będą wsadzone RAM’y w 3 z 4 slotów na RAM wszystko będzie OK?

Komputronik ma w ofercie pamięci:

-Kingston DDR2 2GB 800MHz CL6 i CL5

-OCZ Technology 1GB DDR2 800MHz CL5

-Mushkin 2X 1GB DDR2 800 Mhz CL4

-GoodRam DDR2 2GB 800MHz CL5

-Corsair XMS2 Xtreme DDR2 2GB 800MHz

Wszystkie ww. pamięci są w bardzo przyzwoitej cenie :smiley: Pozostaje pytanie czy warto wydać na nie pieniądze?

http://www.gigabyte.pl/products/mb/spec … u-939.html

twoja płyta g. nie obsługuje pamięci ddr2, tylko ddr… 2x1gb kingston/goodram cl3 ddr.

starsze pamięci są droższe od nowych :stuck_out_tongue:

Po odnalezieniu modelu płyty sam zrozumiałem, że DDR2 w to nie wjedzie. Lepiej dorzucić w takim razie 2x 512 czy może jedną kość 1GB? W tej chwili nie widzę sensu całkowitej wymiany RAM’u, bo cenowo się to nie opłaca :confused:

jak masz 2 sloty i nie planujesz w przyszłości jeszcze dokupować Ramu to wtedy bierz 2 razy po 512 :slight_smile:

Czy jeśli do ww. posiadanych RAM dokupię RAM’y Kingston 400 Dual Channel to czy opcja dual channel zostanie jakoś zakłócona przez mój obecny RAM?