Zwiększenie jakości wifi

(jfhsjkfhahfj) #1

Mam router tp- link wdr 3600 chciałbym zwiększyć jakość połączenia tzn.(zmniejszyć straty prędkości połączenia). Router ma dwie anteny i jest dwuzakresowy, ale wyłączyłem 5ghz, ponieważ na razie nie mam urządzeń w tym zakresie działającym. Mam zamiar kupić antenę Tp-link 8 dBi ( 2,4GHZ); czy muszę dwie kupić czy jedna wystarczy nie będą problemy? Czy wymiana anteny da coś zauważalnego? Laptop mam od routera w lini prostej koło 4-5 m (po drodzę są cienkie ściany betonowe) Obecne na standardowych antenach (2 dBi) mam siłę sygnału niską albo dostateczną; jakość połączeń czasem zrywa nie tak często ,ale przy filmach hd częściej, problem nie występuje, gdy jestem w pokoju gdzie znajduje się router. Soft zaktualizowałem do najnowszej wersji ,ale niewiele to wpłyneło, inny soft chyba niewiele da, czy wymiana anteny opłaca się czy może inne rozwiązanie problemu polecacie?

(kijek) #2

Skoro nie możesz działać na 5 GHz, to przeanalizuj, na jakich kanałach działają sieci w Twojej okolicy, a następnie sam dobierz taki, żeby jak najmniej się na nie nakładał http://stealthsettings.com/wp-content/uploads/2015/01/WiFi_channels.jpg

(jfhsjkfhahfj) #3

Tylko moją sieć widać więc zmiana kanału raczej nic nie da

(kijek) #4

Rozumiem. W takiej sytuacji możesz spróbować wymiany anteny, a także zmiany routera, nawet na ten sam model. Z doświadczenia wiem, że te same modele z tej samej partii mogą mieć inną tłumienność sygnału.

(jfhsjkfhahfj) #5

Wystarczy jak jedną wymienie antene czy muszę obie?

(kijek) #6

Obie.

(jfhsjkfhahfj) #7

ok dzięki

(Juniorek) #8

zapodaj sobie do niego dd-wrt i powinno pomóc… tylko dobrze go skonfiguruj…

p.s.

1.tak poza tym, to nie podałeś, jak duże masz mieszkanie i gdzie stoi router.

2.niektóre kanały mają zmniejszoną moc nadawania w pl…