Zwiekszenie pamięci RAM

(Michalzbr) #1

Czy są jakieś programy do zwiększenia pamięci RAM??

(Pixel) #2

Nie nie ma takich programów.Żeby zwiększyć ram to trzeba go dokupić.

Jedynie do optymalizacji ramu.

(Spider Ssj) #3

...jesli masz Win Vista [ktorej ja nie polecam - lepiej poczekac na Win 7 w wersji finalnej],to mozesz uzyc takze malych kart do aparatow [np] i uzywac jako pamiec RAM - wiem,to bo moj brat ma Win Viste i uzywa tych kart jako dodatkowego RAMU...szkoda tylko,ze XP nie ma takiej mozliwosci,no trudno...

...pozdro...

(Michalzbr) #4

Co dają te programy do optymalizacji?

(witek-pl) #5

Praktycznie dają NIC.

(Cyba91) #6

nic

(Cedar) #7

Pamięć RAM to "sprzęt" w postaci modułów/kości pamięci wpinanych w gniazda w płycie głównej i programowo jej nie można zwiększyć.

System (np. XP, Vista) dodatkowo używa tzw. pamięci wirtualnej w postaci "pliku wymiany" i możesz ewentualnie zwiększyć jego wielkość jednak nie jest to równoznaczne ze zwiększeniem dostępnej w komputerze pamięci.

(Michalzbr) #8

zal :expressionless:

(Cyba91) #9

Są i różni ludzie na tym forum,nie każdy się zna tak samo dobrze na komputerach jak większość z nas odpowiadających na posty,więc i trzeba być też trochę wyrozumiałym na zadawane pytana.Pytaj śmiało michal122,postaramy się pomóc :wink:

(Kpc21) #10

Pamięć RAM można zwiększyć dokupując dodatkowe kości. Napisz, jaką masz płytę główną.

(Michalzbr) #11

Nie chcę już dokupywać RAMu do kupuje nowy komputer. To miało być chwilowe rozwiązanie :slight_smile: