Zwiększenie partycji (zabrać z jednej i dodać do drugiej)

Witam! Chciałbym trochę zwiększyć partycję na której mam system i inne programy. Oprócz wspomnianej part C mam jeszcze dwie inne ( D, E) i właśnie od jednej z nich chciałbym przenieść z 1 GB do C- i moje pytanie, w jaki sposób i czym zrobić to bezpiecznie,aby nic nie utracić itd no i czy w ogóle powinienem się za to zabierać, nigdy wcześniej nie bawiłem się w tak ‘poważne’ rzeczy :stuck_out_tongue_winking_eye:

w bezpieczny sposób programem partition magic .

też sądzę że właśnie Partition magic jest odpowiedni.

ja mam Hiren’sBootCD9.4 i tu jest również jakieś narzędzie do “Krojenia” partycji, ale nie pamiętam jak sie nazywa :expressionless:

Paragon Partition Manager też pozwala na łączenie bez utraty danych :slight_smile: i do gazet program dodawany jest :slight_smile:

Odświeżam temat bo wreszcie mam czas,aby się zabrać za zmiane rozmiarów. Już wszystko ustawiłem tak jak chciałem. Wyskoczył mi taki komunikat i mam pytanie czy koniecznie jest tworzenie tego dysku ratunkowego? Bo szczerze nie chce mi sie w to bawić,ale cały czas boję się,ze coś pójdzie nie tak i ze komp mi się nie odpali itd

err.jpg