Zwiększenie sygnału sieci Wi-Fi

Witam,

czytałem już temat zwiekszenie-zasiegu-wifi-t541306.html jednak mój problem wygląda trochę inaczej. Posiadam routera TP-LINK TL-WR743ND otrzymany od dostawcy, niestety mój problem wygląda tak, że w moim pokoju, gdzie router jest za drzwiami jest od dwóch kresek, a czasem nawet zanika (grube ściany). W salonie, który jest piętro niżej pod routerem jest podobnie. Gdzieś w dalszych częściach domu sygnał całkowicie zanika, moje pytania brzmią następująco: Jak tanio zwiększyć sygnał? Czy będzie wiązało to się z tym, że musiałbym montować co jakiś czas takie urządzenie http://www.ceneo.pl/24564795 ? Szukam najtańszych rozwiązań. Posiadam również nieużytkowanego routera TL-WR340G. Prosiłbym o pomoc :slight_smile:

Najpewniej będzie jak podłączysz dodatkowe AP kablem do routera. Router postaw w centrum domu, jeśli na dwóch piętrach jest problem, to na każde można by kupić dodatkowy AP. Tego WR340G możesz podłączyć kablem do routera WR743ND, ewentualnie stworzyć most bezprzewodowy, routery musiałby się wzjemnie pokrywać tak w około 15% zasięgiem.

Może jeszcze trochę lektury - LINK