Zwiększenie wielkości partycji systemowej

Witam,

Kombinuję na wszystkie sposoby jak zwiększyć wielkość partycji systemowej. I NIC!

To mój dysk wg EaseUS

   1.MHT

Bardzo proszę o podpowiedż jak sobie z tym poradzić. Chcę zwiększyć partycję dysku C o 50 GB

To tyle, pozdrawiam i czekam na jakąś radę

 

1.MHT

2.MHT

Gdyby miejsce nieprzydzielone leżało obok partycji do której chcesz go przyłączyć to taka operacja byłaby łatwa i wykonalna nawet bezpośrednio w Windowsie bez udziału programów do tego służących.

U ciebie jest to nie do końca proste gdyż miejsce wolne leży na końcu poza istniejącymi partycjami. Jest też taka operacja jak przesuwanie partycji aby doprowadzić do stanu że miejsce wolne leży obok (bezpośrednio z prawej) partycji do której chcesz dołączyć.

Prawdopodobnie istnieją takie programy które ta przeszkodę potrafią pokonać ale nie wszystkie.

Poczekaj na odpowiedź kogoś kto precyzyjnie ci napisze jakim programem to można zrobić. Należy też pamiętać że tego typu operacje mogą doprowadzić do utraty danych gdy się popełni błąd lub się użyje nieodpowiedniego (przestarzałego programu)

Tym samym programem zmniejsz (suwakiem z lewej strony) partycję E o te 50 GB a następnie (również suwakiem) zwiększ w prawo do końca partycję C o to uzyskane wolne miejsce.

http://forum.dobreprogramy.pl/w-jaki-sposob-dodac-wiecej-miejsca-na-dysku-twardym-517041t.html

No fajnie Szanowni Koledzy,

Ale jak mam zmienić ten nieprzydzielony obszar oznaczony * 460,94 GB na partycję podstawową aby potem "odgryżć " z niej np 50 GB i dodać to do partycji z dyskiem C?

Zanim zacznę majstrować to wolę zapytać mądrzejszych ode mnie bo majster to raczej jestem raczej taki i “majster klepka”

to tyle

r