Zwiększenie wydajności - fps

Witam

Jako, że gram w grę - cs go - rośnie zapotrzebowanie na fps z kazdym udpatem gry. Niedawno wpadłem na pomysł, kupienia RAMU bo do tej pory win7 32bit mialem zainstalowanego na jedynie 2gb ram, teraz zamienilem je na 2x2gb 800mhz ddr2 - ale na nic się to nie zdało. Jeśli jest jakaś różnica to na pewno nie w grze, prędzej w systemie o ile w ogóle jest.

 

Moje pytanie - co najbardziej wpłynie na wzrost fps ? Procesor? Karta graficzna ?

Wlaśnie zakupiłem, używana karte graficzną radeona hd 5850, ale po włożeniu i zainstalowaniu chodzi tak samo albo i nawet gorzej niż moja poprzednia karta radeon 4850… Czy to możliwe, że 5850 “dusi się” przez starego procka tj. core2duo E7200 2.53ghz. ?

Mam na oku nowy procesor AMD A10 5800k za 280zl , sprosta oczekiwaniom ? Bo niestety jak narazie to “nową” kartę odłożyłem na bok i zainstalowałem z powrotem starą…

A może zasilacz nie dźwiga tej nowej karty  i dlatego nie ma więcej fps ? 

Pozdrawiam

Po pierwsze włóż kartę 5850, po drugie zainstaluj odpowiednie dla niej sterowniki.

Niedomagać może sam system bo jest np. obciążony z uwagi na wiele rzeczy poinstalowanych na nim, “wirusy”. Powyrzucanie aplikacji pracujących w tle itd. Odświeżenie (ewentualnie ponowna instalacja) systemu na pewno by dużo w tym temacie pomogło.

Thermaltake Litepower 600W ? Kto cię naciągnął na taki mocny i drogi zasilacz do tego zestawu? Rozumiem, że mocno przyszłościowy jest…

AMD A10 5800k - to nie jest procesor do twojej płyty.

 

Radeona hd 5850 włóż bo to wydajniejsza grafa od 4850. Masz warunki do podkręcania tego Core 2 Duo. Kwestia tylko troche lepszego chłodzenia niż fabryczne. Najnowsze sterowniki j/w także mile widziane.

Tak też zauważyłem ze jednak  ten AMD nie pod moją płyte.

NIe mam śmieci na kompie, dysk niedawno kupiony… Sterowniki wiadomo, że poinstalowane nowe… Co do podkręcania procka, on już raczej ledwo zipie, 8 lat ma i się na tym nie znam. A wiem, że 5850 wydajniesza bo bym jej przeciez nie kupowal, ale w praktyce nie jest wydajniejsza i to mnie martwi i dlatego załozyłem ten post.

Może jeszcze kilka parametrów startowych troszkę pomogą w starszym komputerze - Parametry startowe

Największy przyrost fps da ci zmiana procesora jednak warto by tu było odłożyć trochę pieniędzy i przejść na nowszą podstawkę nawet na pentiumie. Dam przykład na sobie kiedyś miałem procka pentium dual core e5200 wykręcony do 4ghz i miałem zaledwie 60 - 90 fps jednak później po zmianie na pentiuma było już ponad 200 

Parametry startowe to ja już dawno opanowane mam. 

Dzięki krejzol, o to pytałem. Tylko nie rozumiem co masz na myśli “przejsc na nowa podstawke?” Ze nową płyte glówna ? Sprobuje gdzies znalezc jakis procek pod mojego socketa 775 .

Ale ta nowa używana karta i tak mnie martwi, bo mimo wszystko jakoś dziwnie wyswietla obraz w grze…

giga89 , na forum używamy polskich liter diakrytycznych (ą, ć, ę, ń i tak dalej). Proszę - korzystając z przycisku Edytuj (na dole każdego posta po lewej stronie) - wyedytować swój ostatni post w tym temacie. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

To może uszkodzona ? Z nową podstawką oczywiście chodziło mi nowa płyta + procesor + ram jeżeli obecnie masz ddr2.

 

Na obecną podstawkę to chyba tylko quad chociaż nie wiem o ile on podniesie fps

Test 3dmarkiem wykryje usterkę ? Skoro go przeszedł, więc chyba nie…

A próbowałeś starszych sterowników ? Co prawda nie interesuje mnie nic co ma wspólnego z AMD ale gdzieś obiło mi się o uszy, że nowsze stery zarzynają wydajność tych antyków:

http://www.ngohq.com/?page=Files&go=giveme&dwn_id=1513

A więc podsumowanie :

Ku przestrodze innym laikom…  :

Kupienie ramu nie podniesie wam FPS ani trochę. Jedynie może system  co nieco szybciej ogarnia.

Sama nowa karta graficzna - raczej też nie pomoże

Kupiłem na mój socket Intel core Quad Q9300 2.5ghz 1333mhz i podciągnał ładnie fpsy o jakies 30-50 - jest dosyć stabilnie bez dużych spadków. Oczywiście już z nową kartą graficzną podpiętą.

pozdro