Zwiększenie wydajności komputera (gimp, gry)

(Giantcaterpillar) #1

Cześć,

Mam trochę leciwego już PC-ta, pracuje na nim przy obróbce grafiki i chciałbym też odpalić jakieś nowsze gry od czasu do czasu.

Jak zwiększyć wydajność zestawu możliwie najmniejszym kosztem? Zakładam, że wąskie gardła do procesor i karta grafiki - na jakie je wymienić?

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Pozdrawiam,

L

Mój zestaw:

(bart86) #2

pawet dobre podkręcenie tego słabego sprzętu ci nic nie pomoże musiał byś kupić nowy wydajny sprzęt

(Giantcaterpillar) #3

Czy doraźnie nie pomogłoby kupienie lepszego procesora i używanej grafiki?

(bart86) #4

podaj co masz za płytę i zasilacz

jak pod nowe gry i grafikę to już coś nowszego jak core2quad a i to może nie być do zamontowania na twojej płycie (to trzeba sprawdzić) bardziej bym mierzył pod i5 a pod to trzeba wymienić wszystko

(falcon89) #5

Jakim budżetem dysponujesz (mniej więcej)?

(Giantcaterpillar) #6

Płyta to:

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-965p-ds4_33/

Pod ręką mam raport z Everesta Free i nie mogę tam znaleźć info o mocy zasilacza. Dopiszę wieczorem. Dzięki za wsparcie.

EDIT: na dzień dzisiejszy mogę na ten cel przeznaczyć jakieś 350zł - jeżeli będzie to nieopłacalne, to się wstrzymam i dociułam :slight_smile:

(bart86) #7

przy zasilaczu nie tylko moc się liczy przeczytaj z niego co masz za markę i moc

miałem podobną płytę z tym samym mostkiem, do podkręcania się nie nadaje wiele nie wyciągniesz i wsadzisz na nią core2quad

(Giantcaterpillar) #8

Bart86, zasilacz to Chieftec GPS-400AA-101A 400W. Nie mam ambicji, żeby zrobic z niego maszynę do grania, ale miłoby było odpalić np. takiego Skyrima (aktualnie rusza, ale kaleko).