Zwiększenie zasięgu wifi poprzez ap połączony kablem

(Mateusz2813) #1

Posiadam w domu już jeden router, pokrywający swoim zasięgiem parter i niewielką część piętra. Myślałem nad tym, żeby poprowadzić kabel ethernetowy na piętro i tam umieścić access point (?lub inne nadające się urządzenie), który nadawałby sygnał wifi na piętrze.

Jakiego dokładnie urządzenia potrzebuję i jakie powinienem wybrać? Interesują mnie ceny do 150 złotych.

Myślałem nad wzmacniaczem, ale opinie są bardzo podzielone i takie rozwiązanie pozwoliłoby chyba na szybszy dostęp do Internetu?

Z góry dziękuję bardzo za pomoc.

(madoch) #2

Skoro chcesz kablem łączyć to wystarczy drugi router z wifi ale pracujący tylko jako switch.

Generalnie potrzebujesz repeatera WiFi.

(Dimatheus) #3

Hej,

Jeśli na piętro możesz poprowadzić kabel, to faktycznie najlepiej sprawdzi się Access Point. Sam posiadam u siebie w mieszkaniu takiego TP-Linka - TL-WA701ND. Na Allegro możesz ten model kupić za niespełna 100 PLN.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(80rsuk) #4

Jeśli korzystasz z dobrodziejstw 802.11n to podany wyżej TP-Link jak i jego starsi bracia będę w porządku. Jeśli wystarczy 802.11g to najlepszym wyborem będzie Ovislink WL-5460AP w wersji 2.

(Mateusz2813) #5

Bardzo dziękuję za pomoc :wink:

Nad TL-WA701ND myślałem już wcześniej i wydaje się faktycznie dobrym wyborem. Zastanawiam się jednak nad jakimś modelem, żeby dało się połączyć jeszcze urządzenie przez ethernet do niego.

(Dimatheus) #6

Hej,

W takim razie zostaje zakup routera (bez modemu ADSL) i jego konfiguracja jako AP+Switch, czyli wyłączenie DHCP.

Pozdrawiam,

Dimatheus