Zwiększenie zasięgu wifi?


(Dziabdzior) #1

Witam,

Posiadam dokładnie ten router http://www.tp-link.com/products/product ... =TL-WR340G Dotychczas mi wystarczał ponieważ komputery które się z nim łączyły przez karty wifi były na tej samej kondygnacji. Problem pojawił się z łącznością z piętra niżej. Karta sieciowa zrywa połączenia. Jaki router max do 300 zł z zasięgiem który by temu sprostał polecacie? a może wystarczyłoby zainwestować w lepszą kartę sieciową dla tego komputera poniżej? Dodam że instalacja access pointa nie wchodzi w grę.

Z góry dzięki za pomoc


(Filip Hh) #2

Ja bym zaczął od wymiany antenki w routerze no i sprawdź czy masz ustawioną w nim maksymalną moc nadawania ( nie wiem czy w nim to jest ale szukaj czegoś takiego RF Power w ustawieniach wireles).


(Sitemaster) #3

to, to ma odkręcaną antenkę?

Widzę 3dBi, więc jeśli to możliwe, to zmień na mocniejszą. podobnie w sieciówce.

A może by tak wzmacniacz/repeater ?


(xyzzyx) #4

http://www.wykop.pl/link/34810/jak-latw ... -za-darmo/ ludzie radzą sobie różnie, nawet w taki sposób. Opisów jest mnóstwo tylko szukać. Wybierzesz co ci będzie odpowiadać.


(Dziabdzior) #5

nie ma odkręcanej antenki

-- Dodane 08.09.2010 (Śr) 23:00 --

jest takie coś? jak to wygląda i gdzie to można kupić taki wzmacniacz? a skoro w routerze nie mam opcji odkręcenia antenki to czy w takim razie wymiana anteny w karcie sieciowej może dać widoczne rezultaty?