Zwiekszenie zasiegu wifi

Witam, posiadam router TP-LINK TD-W8901G, od niedawna mam również konsole PS3 którą chce podłączyć do internetu. Niestety zasięg wifi routera nie sięga do PS3.

Próbowałem domowego sposobu na antene z folii : http://komputery.spryciarze.pl/zobacz/jak-zwiekszyc-zasieg-wi-fi-za-pomoca-anteny-z-folii, jednak nie pomogło.

Router ma odkręcaną antene więc wymienienie jej na lepszą powinno pomóc. Nie znam się jednak na tym i tu proszę o pomoc w wybraniu jakiejś.

Dorzucam prowizoryczny rysunek rozmieszczenia urządzeń(baardzo prowizoryczny :slight_smile: ):

http://i51.tinypic.com/wqy88j.png

Dodam że w pokoju z PS3 przy schodach jeszcze łapie coś zasięgu ( 0 kresek ale połączenie jest), do konsoli brakuje 3 metrów.

Poczytaj tu: http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Internet_poprzez_gniazdko_elektryczne-28437.html Coś mi się wydaje, że w tp wraz z livebox’ em dawali takie cudaki albo trzeba było dopłacać. Nie pamiętam. Poszukaj czegoś takiego.

Tu masz takie coś tylko, że nie wifi a przez lan

http://allegro.pl/liveplug-internet-w-gniazdku-elektrycznym-2x-dlan-i1421600383.html

Nie pomogło,głównie przez to,że Twój router stoi na piętrze a ten sposób jest głównie dla urządzeń na tym samym pułapie - ta prowizoryczna “antena” działa tylko na zasadach ukierunkowania sygnału - ponieważ model jest zrobiony tak by wysyłać sygnał wzmocniony w danym kierunku poprawa będzie tam gdzie jest skierowana "antenka"

Przestawić router bliżej konsoli lub w inne miejsce (może coś go zakłuca, tłumi, wprowadza niechciane odbicia i interferencje)

Zrobić w domu ESS

Podłączyć na kilku metrach kabelka do konsoli APClient

Postawić po drodze W. Repeter

Spróbować z anteną o trochę większym zysku

pzdr

Jak nie pomoże wymiana anteny to można kupić access pointa który powiększy zasięg

To już raczej napisałem post wyżej.

Spoko:)

Ok więc tak :

  1. Przeniesienie czegokolwiek nie wchodzi raczej w gre więc to odpada

  2. ESS nie wiem o co chodzi

3,4. Czy taki AP by wystarczył ? Widzę że ma też opcję repeatera.

Nie jestem ogarnięty w tych sprawach więc takie pytanie: rozumiem że po skonfigurowaniu tego AP chodzi on już bez komputera, stawiam go gdzieś w pokoju niżej gdzie jest zasięg i on wysyła dalej sygnał do PS3 tak?

  1. Znalazłem na allegro taką antenkę. Według strony TP linka oryginalna ma 2dBi ,ta ma 12 więc może pomoże sama antena. Kosztuje grosze to na początek chyba ją przetestuje a nóż zadziała i nie trzeba będzie kombinować z AP :slight_smile: Jak myślicie?

I jeszcze słowo do tego :

Rozwiązanie ciekawe ale wychodzi najdrożej i słyszałem że inne urządzenia elektryczne (np. mikrofalówka, piekarnik) powodują zakłócenia. Pewnie nie powoduje to utraty połączenia ale trzeba by to przetestować w swoich warunkach.

  1. http://www.google.pl/search?hl=pl&xhr=t … a=N&tab=iw

3,4. Każdy AP z funkcją repetera będzie dobry - w super uproszczeniu działa to tak , że podajesz mu do jakiego punktu dostępu ma się połączyć (np Twój router) i odbiera dane, regeneruje i przesyłą dalej (to jednak wprowadza problem ukrytych stacji, a co za tym idzie odejście od podstawowego trybu pracy DCF i korzystanie z mechanizmów rezerwacji medium RTS/CTS … ale jeżeli nie potrzeba sporych przepływności oraz nie ma zbyt wielu mobilnych urządzeń w domu nie powinno być odczuwalne)

  1. z anteną to jest loteria (nie wchodząc w szczegóły) - w jakiejś mądrej książce było fajne porównanie nadajników wi-fi do latarek. Pomyśl że musisz oświetlić latarką (AP) jednocześnie wszystkie urządzenia bezprzewodowe w domu i masz ograniczoną moc latarki (prawo-EIRP) więc powinieneś tak naprawdę sterować skupieniem światła. Zmiana anteny z takiej jak masz na 12 dBm będzie odpowiadała zmianie z takiej podwieszanej w namiotach latareczki na latarkę z jedną diodą led. Zaświecisz 5 razy dalej tylko ciekawe jak oświetlisz kilka punktów na różnych wysokościach i w różnych odległościach i kierunkach (mały kąt w pionie) … (to tylko tak łopatologicznie co nie jest w 100% prawdą)

pzdr

skieruj antenke w dół zmieni to polaryzacje może coś da

99% obecnych anten ma polaryzacje pionową i co najwyżej pogorszy się jakość połączenia z togo co pamiętam nawet o 20-30%

Znalazłem ciekawy temat na wykopie i ta antena to jednak naciąganie na kase i lepiej kupić jakąś oryginalną. Ta chyba będzie dobra : klik ?

Dodane 07.02.2011 (Pn) 17:48

Pozwolę sobie odświeżyć temat.

Kupiłem tą antenke z postu wyżej jednak niestety zasięg sie nie zwiększył i nadal nie mam połączenia.

Spróbuje teraz z AP tylko mam pytania: jak skonfiguruje AP żeby łapał net przez wifi z mojego obecnego routera to czy jakiś kabel oprócz zasilającego będzie potrzebny (chodzi mi o to że stawiam sobie gdzieś w domu, podłączam zasilanie i działa)?

I czy jest jakaś różnica pomiędzy odbieraniem sygnału wifi z AP przez konsole a podpięciem jej przez kabel ethernet do AP?

.

Mam podobny problem. Domowa sieć WiFi połączone 2 PC stojące w 2 odrębnych pokojach + laptop natomiast router WiFi podłączony do routera z kablówki stoi jeszcze w innym pokoju. Typowe mieszkanie 4 pokojowe w bloku. Odległości niby nie duże jednak ściany skutecznie ograniczają siłę sygnału do tego stopnia że w 1 pokoju z PC sygnał jest słaby a w 2 pokoju z PC sygnał jest bardzo słaby i netu brak. Posiadam router Netgear WNR 1000. Ten sprzęt z tego co wiem nie ma możliwości podłączenia zewnętrznej anteny a antena sprzętowa jest wbudowana. Czy w moim przypadku jedynym rozwiązaniem jest zakup AP z repeterem czy może da się to rozwiązać w jakiś inny sposób? Zastanawia mnie tez dlaczego laptop zawsze idealnie odbiera sygnał. Obojętnie w jakim pomieszczeniu w domu. Nawet w miejscu gdzie PC nie łapie sygnału laptop pokazuje siłę sygnału jako “bardzo dobra” i tak faktycznie jest. Będę bardzo wdzięczny za pomoc :smiley:

Tylko zakup AP ci pomoże

Może w laptopie jest dobra karta bezprzewodowa:D

Pozatem komputer stacjonarny stoi pewnie pod biurkiem to ma gorszy sygnał…